Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Bývalý ředitel karlovarské nemocnice vyhlásil válku soudům a policii a dokázal nemožné… Stal se jeho syn obětí odporné justiční a policejní zvůle? Vše tomu nasvědčuje

22.05.2015
Bývalý ředitel karlovarské nemocnice vyhlásil válku soudům a policii a dokázal nemožné… Stal se jeho syn obětí odporné justiční a policejní zvůle? Vše tomu nasvědčuje

Autor: Facebook

Popisek: Takto vyjádřili svou podporu Lukášovi jeho spolužáci z Hořic.

KRIMI Ředitel karlovarské nemocnice Luděk Nečesaný na sebe upozornil před třemi lety jako krizový manažer instituce, léta decimované politickými zásahy. Krajské zařízení se mu podařilo stabilizovat, i když na něj čekalo mnoho kostlivců ve skříni i boj s vlastními zaměstnanci. Jenže poté musel svést mnohem těžší bitvu o svého syna, který se podle všeho stal obětí justičního omylu. Přes nedostatek důkazů byl odsouzen na třináct let za pokus o vraždu.

V té době již ale Luděk Nečesaný působil jako ředitel  nemocnice v  Liberci.  Když nad  jeho synem Lukášem, studentem obchodní akademie, padl tvrdý ortel, rozhodl se vyhlásit válku soudcům i policii a veškerý čas věnovat jeho osvobození. „To, co předvedli, je nevídané, neslýchané a hnusné,“ řekl novinářům. Veškeré aktivity soustředil na boj za osvobození syna, mimo jiné založil webové stránky, nazvané „Pravda vítězí“.  A během několika měsíců se mu podařilo celou kauzu zvrátit a dosáhnout propuštění Lukáše z vězení.

Napínavá detektivka

Příběh Lukáše Nečesaného je námětem na  opravdu  napínavou detektivku. Ze dne na den se stal syn z dobré rodiny štvancem, podezřelým z vraždy. Celé nečekané drama začalo nevinně, šel se nechat ostříhat do kadeřnictví v Hořicích v Podkrkonoší, kde studoval, ale když mu kadeřnice oznámila, že již zavírá, odešel. Poté těžce zraněnou ženu našel v tratolišti krve její syn, což jí  údajně zachránilo život. Podle některých verzí však může právě tato osoba patřit k podezřelým. Jenže, hlavním podezřelým se stal nakonec Lukáš, paradoxně na sebe upozornil, když se přihlásil na policii jako svědek činu. Vzápětí byl za použití násilí zatčen a obviněn, že se kadeřnici  pokusil zavraždit a navíc ji okradl o deset tisíc korun.   Jeho obhájce  ale  od začátku poukazoval na to, že nebyly předloženy žádné důkazy o jeho vině, tu neprokázaly ani testy DNA.  Rozhořčený otec  označil rozsudek za nehorázný a rozhodl se podat trestní oznámení na policisty, kteří celý případ vyšetřovali. To však bylo smeteno ze stolu.

Ministerský zásah

Zvrat nastal v okamžiku, kdy se případem začala zabývat ministryně spravedlnosti Helena Válková, která argumentovala tím, že soudci rozhodli v důkazní nouzi a byla porušena práva obžalovaného.   Nevzali například vůbec v úvahu hlavní argument, že napadená žena Lukáše neoznačila jako pachatele, popis muže, který na ni  zaútočil, se totiž diametrálně lišil. Nesouhlasila ani tzv. časová osa, podle řady ověřených svědectví již Lukáš  nebyl v době útoku na místě činu. Především však neměl k  násilí a krádeži vůbec žádný důvod. Mimo jiné dostával vysoké měsíční kapesné. Díky tomu nakonec Nejvyšší soud rozsudek zrušil  a Lukáš byl ve středu propuštěn na svobodu. Zatím však jen do doby, než bude vynesen verdikt nový. Je ironií osudu, že během pobytu ve věznici na Mírově zde  Lukáš Nečesaný působil jako holič.

Vratké veřejné mínění

Celá kauza, která zatím nemá definitivní tečku, je mimo jiné názornou ukázkou vratkosti veřejného mínění. Když byl Lukáš odsouzen, zaplavily média reakce lidí, kteří kritizovali jak chování „prominentního mazánka“, tak jeho otce, příslušníka „novodobé věrchušky“.  Nyní zase spílají českým soudům.  Jedni si myslí, že ubližují nevinným, druzí zase, že nadržují zazobaným.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace