Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Frontmana kapely Chinaski málem sežral medvěd. Co všechno ještě tají a proč je tak šťastný hned se třemi ženami? Tajnosti slavných

06.05.2015
Frontmana kapely Chinaski málem sežral medvěd. Co všechno ještě tají a proč je tak šťastný hned se třemi ženami? Tajnosti slavných

Foto: ČT

Popisek: Michal Malátný v hlavní roli v komedii Chyťte doktora

Michal Malátný je od prosince již dvojnásobným otcem a tvrdí, že konečně dospěl po narození první dcery. Přesto ho ale občas přepadne nutkavá touha udělat něco dětinského. Naštěstí už ale nemá chuť vypravit se na konec světa, kde by ho pronásledoval medvěd, nebo spát pod autem.

„Už jsem se uklidnil, už se jen dívám do rodinného krbu,“ tvrdí frontman skupiny Chinaski. Má za sebou pořádně bouřlivé mládí. Na vyholené hlavě nosil číro, na nohou bagančata a dokázal prolít hrdlem i litry alkoholu denně. Naštěstí ze svých bláznivin vyrostl. Klíčovou úlohu v jeho nápravě prý sehrála manželka Petra, která si s ním zpočátku užila své. Především jeho cestovatelská vášeň byla někdy doslova o život. „Asi nejbláznivější věc jsem udělal, když jsem odjel na Sibiř odpočinout si k jezeru Bajkal. Když jsem tam byl sám, najednou se kousek ode mě ve sněhu objevil medvěd. A já si řekl: ´No do pytle, jestli mě tady sežere, tak se to nikdo ani nedozví.‘ Naštěstí to dopadlo dobře,“ prozradil serveru iDnes.cz.

Kapela Chinaski

Kapela Chinaski

Zamlklý kluk se vybarvil

Na prahu Českého ráje v Jičíně se 30. června 1960 narodil drobný, nenápadný a zakřiknutý kluk Michal Novotný, který se mezi ostatními téměř ztrácel. Když začal ve čtrnácti letech hrát divadlo se souborem Baret S v Jičíně, byl nejmenší ze všech a dostal přezdívku Džibus podle chlapečka z knihy Knoflíková válka. Byl to ten nejmenší, co říká: „Kdybych to byl býval věděl, tak bych sem byl nechodil.“ Vystudoval činoherní herectví, jeho velkou láskou je ale i loutkařina. V roce 1994 nastoupil do angažmá ve Východočeském divadle v Pardubicích. V tu dobu však působili v souboru již tři Novotní, a tak si zvolil pseudonym Malátný, prý v podstatě z recese.

Postupně hrál v různých studentských kapelách, u nichž bylo největším problémem, na co vlastně budou jejich členové hrát. Pak konečně vznikla první opravdová kapela Starý hadry, díky tomu, že se Michalův kamarád Pavel Grohman stal správcem školní hudební aparatury na stavební průmyslovce v Hradci Králové a postupně ji celou přemístil domů do Jičína. Během let se měnila jména kapely i členové, až v roce 1994 se kapela pod vlivem amerického spisovatele Charlese Bukowského přejmenovala na Chinaski. A tu určitě už všichni dobře známe.

S manželkou Petrou

S manželkou Petrou

Konečně si nazul papuče

Zatímco Michal coural po světě, doma se jeho žena Petra o něj nepřestávala bát. „Je pravda, že některé historky jsem jí tak barvitě nevyprávěl. Teď je už klidná, máme dvě děti a já už nikam nejezdím. Už jsem si své odcestoval a doma si to užívám,“ tvrdí Malátný. Přesto ale doma kořeny nezapustí, několikrát do roka totiž vyráží s kapelou na turné. „To bývá dost náročné. Když člověk sedí deset hodin, rázem ho opustí většina energie. Snažíme se zabavit. Řešíme děti, práci, písničky. Za ty roky jsem si už na to zvykl,“ přiznává.

S holkami začal znovu žít

O svých dvou holčičkách Michal vypráví rád, komukoli a kdekoli. Tak jako všichni hrdí otcové se jimi nepřestává kochat. A přitom od počátku toužil po synovi. „Přál jsem si syna jako každý ješita. Potom se narodila Katka a já si pomyslel, jak jsem se mohl takhle rouhat. Mít zdravé dítě, to je dar. Teď se narodila Frída a připadá mi to vlastně lepší, než kdybychom měli kluka. Tak nějak jsem si na ty ženské doma zvykl,“ říká Malátný a přiznává, že mu nyní velkou radost dělá právě Katka, z které je konečně parťačka a vidí se v ní. O dalším dítěti však zatím s manželkou neuvažují.

Se starší dcerou Kačenkou

Se starší dcerou Kačenkou

Na své práci Michal oceňuje především to, že během týdne může být celé dny rodině k dispozici, horší je to však o víkendech a letních prázdninách. „Snažím se dětem maximálně věnovat. Opravdu je to v létě horší, ale zase ne tak, že bych se domů přišel jenom najíst a vyspat. Když jsem doma, tak koupu, přebaluji i uspávám. Jsem nadšený otec, tuto roli se snažím vychutnávat, jak to jenom jde,“ prozradil. A když už jsou v rodině dva malí tvorečkové, musel jejich táta konečně dospět. „Začal jsem znovu žít, byt otcem je skvělé,“ chlubí se Malátný.

S novorozenou Frídou

S novorozenou Frídou

Odvahu sbírá díky Semaforu

Skupina Chinaski získala nedávno hudební cenu Anděl pro nejlepší kapelu roku, Michal ale není jen zpěvák, ale také herec a moderátor, což si prý ale tak úplně nepřipouští. „Už jsem si jednou moderování zkusil a necítil jsem se moc dobře,“ prozradil. Možná sebere víc odvahy díky dvěma divadelním hrám, v nichž právě hraje. Od loňského roku totiž hostuje v legendárním pražském divadle Semafor. „Velmi si to užívám, je krásné hrát po boku takových legend, jako je paní Molavcová a pan Suchý, a hlavně je to dobrá škola,“ přiznává.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská