Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Spolupráce Jičína s Otevřenými zahradami nese první ovoce

21.03.2013
Spolupráce Jičína s Otevřenými zahradami nese první ovoce

Autor: www.facebook.com

Popisek: Město Jičín

Jičín získá na tři projekty, o které usiluje v rámci spolupráce s MAS, přes půl milionu korun z Evropské unie.

Jičínu se díky spolupráci s Místní akční skupinou Otevřené zahrady Jičínska podařilo získat dotace na všechny projekty, o které v rámci spolupráce zažádalo. Nejen senioři se tak mohou těšit na novou vycházkovou trasu od Domova pro seniory směrem k Cidlině, kostel Narození Panny Marie v Popovicích bude mít opravené schodiště a děti v Popovicích si budou moct hrát na novém dětském hřišti. Suma, kterou město získá na všechny tři projekty je více než pět šedesát šest tisíc korun.

Projekty si vybrali občané pomocí ankety

Při výběru projektů, které zařadí do projektu, uspořádalo město mezi občany Popovic anketu. Z ní jasně vyšlo najevo, které projekty jsou pro místní nejdůležitější.  „V Popovicích uspořádali anketu mezi obyvateli a projekty na dětské hřiště a opravu schodů vyšly jako prioritní,“ uvedl místostarosta Mgr. Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín). Díky Programu rozvoje venkova získá Jičín z peněz Evropské unie na investice v Popovicích přes čtyři sta tisíc korun.

Snaha o zařazení schodiště do seznamu kulturních památek

Jelikož tato částka není dostačující pro kompletní rekonstrukci schodiště kostela, bude se na ní finančně podílet i samotné město Jičín a církev. „Podali jsme dokonce žádost o zařazení schodiště do seznamu kulturních památek. Kraj naši žádost schválil a nyní ji posuzuje Ministerstvo kultury,“ dodává Hamáček.

Nová vycházková trasa bude sloužit nejen seniorům, ale všem obyvatelům Jičína. „Jedná se o bezbariérovou stezku s lavičkami a zelení, vyprojektovanou pro pohyb klientů Domova v jeho okolí a přitom v přírodě. Stezka bude ale také přístupná veřejnosti,“ upřesňuje projektová manažerka a zástupkyně Jičína v MAS Ing. Štěpánka Kolcová.

Schody kostela v Popovicích potřebují nutně opravit

Proč vznikly a co to jsou Místní akční skupiny

Místní akční skupiny (MAS) jsou právnické osoby, založené na principech místního partnerství za účelem podpory a rozvoje venkovského regionu. Jde o společenství občanů, neziskových organizací, soukromé podnikatelské sféry a veřejné správy, které spolupracují na rozvoji venkova, zemědělství a při získávání finanční podpory z peněz Evropské unie.

MAS se podílí na realizaci programu obnovy a všestranného rozvoje venkova s cílem zlepšit kvalitu života na venkově prostřednictvím setrvalého a integrovaného místního rozvoje. V České republice existuje Národní síť (NS) Místních akčních skupin ČR, která jednotlivé MAS zastřešuje. „Nejdůležitějším úkolem Národní sítě MAS bude spolupracovat s partnery na úkolu získat co největší podporu pro venkov. Tomu by mělo napomoci zviditelnění venkova jako místa pro život a také vyšší spolupráce s profesními organizacemi zastupujícími obce, podnikatele zemědělské i nezemědělské a spolky a sdružení,“ řekl novinářům předseda NS MAS František Winter.

Město Jičín se k MAS Otevřené zahrady Jičínska připojilo teprve v tomto roce s cílem spolupracovat s obcemi na zajištění finančních programů pro rozvoj dané obce.

Kamil Kubáň

Galerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace