Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Město Jičín bylo úspěšné při získání dotace

29.05.2014
Město Jičín bylo úspěšné při získání dotace

Autor: Hans Štembera

Popisek: Ilustrační foto

Město Jičín bylo úspěšné při získání dotace na druhou část III. etapy regenerace sídliště Husova. Město pravidelně žádá o dotace z programu Regenerace panelových sídlišť, který vypisuje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Postupně po etapách regeneruje sídliště Husova a Na Jihu.

Jičín se ještě letos pustí do úprav ulic a chodníků na sídlišti Husova. Jedná se o druhou část III. etapy, v rámci které by se mělo kompletně upravit prostředí ul. Kosmonautů a ulice U Stadionu. Město získalo dotaci ve výši 4 miliony, rozpočtové náklady jsou ale ve výši až 15 milionů, které bude muset uhradit město ze svého rozpočtu. S rekonstrukcí by se mělo začít ještě letos na podzim. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Ing. Magdaléna Doležalová za Městský úřad Jičín.

Investiční omezení

Město Jičín pravidelně žádá o dotace z programu Regenerace panelových sídlišť, který vypisuje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Postupně po etapách regeneruje sídliště Husova a Na Jihu. „Poslední regenerace sídliště Husova proběhla v r. 2011. Tehdy jsme získali dotaci na první část III. etapy. Poté jsme byli v žádostech buď neúspěšní, nebo jsme mohli dotaci získat až v druhém kole, ale vzhledem k závazným termínům bychom realizaci nestihli. V roce 2013 jsme tak realizovali pouze IV. etapu regenerace sídliště na Jihu z vlastních prostředků, kdy jsme položili nový povrch ul. Přátelství. Letos jsme ale s druhou částí III. etapy regenerace sídliště Husova uspěli již v I. kole hodnocení žádostí. Celkové náklady na tuto etapu jsou předpokládány ve výši 15 mil. Kč, skutečné náklady ukáže až výběrové řízení. Věřím ale, že budou podstatně nižší. Dotace je omezena na max. 70 % nákladů a max. 4 mil. Kč, které musíme proinvestovat ještě letos,“ vysvětluje projektový manažer Ing. Ladislav Brykner.

Druhá část III. etapy spočívá v úpravě ulice Kosmonautů a ulice U Stadionu. V ulici Kosmonautů se jedná zejména o opravu povrchu vozovky a úpravu a vyznačení parkování, v ulici U Stadionu se jedná o úpravu křižovatky se silnicí II/286, která se nachází před Aquacentrem a hotelem Start. Dále se bude revitalizovat prostor vč. parkoviště před bytovým domem č. p. 776-8. Dojde tak i k úpravám chodníků, doplnění zastávek MHD, zeleně a mobiliáře. Tyto úpravy si vyžádají kromě jiného také přeložky plynovodu a kabelů a doplnění veřejného osvětlení. Na základě zpracované projektové dokumentace by měl být v průběhu května až začátku srpna 2014 vybrán dodavatel  prací. S realizací jednotlivých prací se počítá od září 2014 až do konce června 2015.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace