Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zakládal festival „Jičín - město pohádky“. Teď se dočkal ocenění

10.12.2013
Zakládal festival „Jičín - město pohádky“. Teď se dočkal ocenění

Autor: www.facebook.com

Popisek: Město Jičín

Divadelník, jeden ze zakladatelů festivalu Jičín-město pohádky a také bývalý starosta města Jičína v letech 1990 – 1994 pan Ing. Ivan Matějka obdržel tento týden Cenu města Jičína.

Předána mu byla z rukou starosty MVDr. Jiřího Lišky na předvánočním společenském setkání, které se konalo 3. prosince 2013 v Porotním sále Valdštejnského zámku. Tak jako každý rok se zde sešli podnikatelé a významné osobnosti Jičína.

Ryzí charakter, pracovitost a nadšení

Cena města je od roku 2007 udělována osobnostem, které přinesly prospěch občanům i samotnému městu Jičínu v jakýchkoli oblastech života, např. kulturní, sociální, sportovní, společenské, ekonomické, vědecké, technické, vzdělávací, podnikatelské apod. Právě takovouto renesanční osobností pan Ing. Ivan Matějka je.

„V průběhu desítek let se významně zasloužil o rozvoj nejen kulturního a společenského života v Jičíně. Jeho aktivní činnost především v oblasti ochotnického spolku J. K. Tyla v Jičíně, v organizacích Junák a Sokol i ve Smíšeném pěveckém spolku Smetana je nepřehlédnutelná a obdivuhodná. Také jeho znalost a archivní práce v oboru divadelnictví je velmi uznávána,“ uvedla Ing. Ivana Matějku na slavnostním večeru ředitelka ZUŠ a jeho dlouholetá přítelkyně Bc. Jaroslava Komárková.

„Pan Matějka se stal 5. prosince 1990 prvním svobodně zvoleným starostou v porevoluční době. Jeho ryzí charakter, pracovitost a nadšení bylo pro město Jičín velkým přínosem. Za zmínku stojí rekonstrukce Husovy ulice a vznik pěší zóny, generální oprava prostor loutkového divadla Srdíčko, generální oprava chrámu sv. Jakuba, postavení nové čistírny odpadních vod, restaurování pomníku Mistra Jana Husa, kolaudace Porotního sálu, výstavba zimního stadionu s umělým ledem, dokončení rekonstrukce 1. základní školy atd. Pan Matějka patří také mezi zakladatele festivalu Jičín – město pohádky, v roce 1993 navázal kontakt s partnerským městem Erbach nebo zorganizoval oslavy výročí 700 let města Jičína," dodala.

Jičíňák tělem i duší

Představení pana Matějky dokreslila projekce fotografií z jeho veřejného života. Laureát obdržel sošku od akademické sochařky Niny Jindřichové a také finanční dar v hodnotě 50 000 Kč.

„S velkou pokorou a s velkými díky Cenu přijímám,“ řekl ve svém proslovu Ing. Ivan Matějka. Připomenul také, jak důležitá je spolupráce zastupitelů nejenom při vedení, ale také při dalším rozvoji města.

„Pan Matějka je Jičíňák tělem i duší. Celý život pro město pracoval, nejen v jeho kulturní sféře, ale jako starosta se také angažoval pro rozvoj Jičína, aby bylo město ve světě známé a aby se nám všem v něm lépe žilo,“ připomenul zásluhy emeritního starosty současný starosta města MVDr. Jiří Liška.

Cena města Jičína byla letos poprvé udělována podle nových pravidel

Společenský večer se nesl v duchu divadelních melodií a vybrané písně měly připomenout sílu spolků a sdružení, které mají v Jičíně velkou tradici. Písně interpretovali manželé Koláční, na klavír je doprovázela Zuzana Pelcová a krásným zpěvem přítomné pohladila Veronika Vildmanová. Celý společenský večer hudebně doprovázeli učitelé Základní umělecké školy – Ondřej Matějka, Tomáš Klazar a Pavel Krčmárik. Po oficiální části následoval společenský večer.

Cena města Jičína byla letos poprvé udělována podle nových pravidel. Ustanovená hodnotící komise vybrala ze všech zaslaných návrhů nominace a z vybraných nominací vzešel návrh na laureáta Ceny města. Podle nových pravidel bude možné každý rok vybrat jednu, nebo dvě osobnosti. Letos byl ale z pěti nominovaných vybrán pouze jeden laureát. Všichni nominovaní mohou nyní být i v budoucnu vybráni jako držitelé Ceny, uvedla tisková mluvčí Magdaléna Doležalová.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace