Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jičín slaví 20 let partnerství s německým Erbachem

01.09.2013
Jičín slaví 20 let partnerství s německým Erbachem

Autor: archiv

Popisek: Jíčín

V červenci letošního roku tomu bylo dvacet let, kdy město Jičín a německé město Erbach spolu uzavřeli smlouvu o partnerství. Z Jičína odjela do Erbachu početná skupina Čechů na společné oslavy, v září přivítáme zase mezi námi naše německé přátele my, a to v rámci pohádkového festivalu.

První kontakty Jičína s Erbachem byly navázány v roce 1985 ve Witzenhausenu v rámci evropského týdne prostřednictvím folklórních souborů Hans-von-der-Au a Český ráj z Jičína. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Ing. Magdaléna Doležalová Městský úřad Jičín.

Partnerství mezi Jičínem a Erbachem bylo uzavřeno 17. července 1993 za přítomnosti bývalého spolkového ministra zahraničí Hanse-Dietricha Genschera v Erbachu. Za město Jičín smlouvu podepsal první starosta města Ing. Ivan Matějka, za Erbach bývalý starosta Dieter Haver. Za tu dobu vznikala nejen nová přátelství, ale také mezinárodní spolupráce, a to především na poli školství (výměnné pobyty studentů), kultury a sportu. Mezi partnerskými městy také probíhá dlouholetý projekt Mezinárodní setkání mládeže, které Jičín hostil vloni. 

V červenci letošního roku odjela větší skupina Jičíňáků na společnou oslavu do Erbachu, kde při příležitosti Wiesenmarktu proběhla za přítomnosti významných hostů oficiální část oslav. Slavnostní projevy přednesli starostové obou měst. Za město Erbach – Harald Buschmann, za město Jičín současný starosta MVDr. Jiří Liška a první starosta Jičína Ing. Ivan Matějka, který ve své řeči zavzpomínal na to, co předcházelo uzavření partnerství a podpisu smlouvy o partnerství.

Druhá část společných oslav bude probíhat v Jičíně u příležitosti festivalu Jičín – město pohádky, kdy město Jičín přivítá ve dnech 12. – 15. září skupinu přibližně 60 přátel z partnerského města Erbachu a oficiální delegace z jeho partnerských měst Ansiao (Portugalsko), Königsee (Německo – Durynsko) a Pont-de-Beauvoisin (Francie). Mezi pozvanými hosty nebude chybět ani Dieter Haver a ostatní přátelé, kteří stáli u zrodu partnerství. Oslav se zúčastní i delegace z partnerského slovenského města Martina a polského města Swidnica.

„Chce-li se někdo z obyvatel Jičína setkat s našimi přáteli z Erbachu a zavzpomínat na dobu uplynulých dvaceti let, budete k tomu mít ve výše uvedeném termínu příležitost," říká Magdaléna Doležalová.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace