Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jičínsko zprávy.cz: Ředitelku školky radní ve funkci potvrdili

06.03.2013
Jičínsko zprávy.cz: Ředitelku školky radní ve funkci potvrdili

Autor: www.facebook.com

Popisek: Jičín

Mateřskou školu na Letné v ulici J. Š. Kubína povede i nadále dosavadní ředitelka Monika Vitvarová. Rozhodli o tom městští radní, když odmítli možnost vypsat na vedoucí pozici nové výběrové řízení.

Už rok přitom platí novela školského zákona, která umožňuje zřizovatelům po několikaletém působení ředitele ve funkci místo nově obsadit, respektive nechat stávajícího ředitele střetnout se s novou konkurencí mezi dalšími uchazeči.

 Důvodem k potvrzení Vitvarové ve funkci je prý ze strany města dosud bezproblémová a velice dobrá spolupráce ať již v rámci samosprávy, tak i přenesené působnosti státní správy. Doporučení radním dala i komise pro výchovu a vzdělávání.

 „Shodli jsme se na tom, že stávající paní ředitelka odvádí kvalitní práci, školku vede bez problémů a nejsou žádné výhrady k její činnosti. Nevidíme proto důvody k tomu, aby byl vypisován konkurz, přestože její funkční období se chýlí k závěru," řekl starosta města Jiří Liška. Podle místostarosty Petra Hamáčka dosavadní ředitelka školku nejen dobře vede, ale úspěšně ji i rozvíjí. "Proběhlo tam několik investičních akcí, promyšleně nakupuje nové zařízení a má představu, jak bude školka nadále fungovat," řekl Hamáček.

 V Jičíně zatím možnost, kterou nový školský zákon dává, ještě nevyužili. Loni radní několik dosavadních ředitelů ve funkcích potvrdili, místostarosta Hamáček to tenkrát zdůvodnil tím, že radnice v důsledku politické krize nestihla připravit jinou variantu, přičemž novým radním už z časových důvodů nezbyla jiná možnost než konkurzy odmítnout. Radní prý nechtěli situaci na školách destabilizovat. Z desítky organizací se tak loni konalo výběrové řízení pouze v jedné mateřské škole, a to kvůli úmrtí poslední ředitelky.

 Nový zákon zavedl pro ředitele škol a školských zařízení šestileté funkční období, po kterém mohou zřizovatelé těchto organizací na vedoucí místo vypsat nové výběrové řízení, kde může své křeslo obhájit i dosavadní ředitel. Počet jeho funkčních období přitom není nijak omezen. Zřizovatel může ale také sám rozhodnout, že ředitele potvrdí na další šestileté období bez toho, že by se konal nový konkurz. Takový postup zatím praktikují například radnice v Jičíně nebo Hořicích, první možnost naopak zvolila sousední Nová Paka, kde vyhlásili konkurzy ve školách už loni, přičemž v některých případech lidi na vedoucích pozicích město skutečně vyměnilo.

(zdroj: Jicinskozpravy.cz, webové stránky)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace