Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jičínsko zprávy.cz: Starosta řeší spory trestním oznámením

06.03.2013
Jičínsko zprávy.cz: Starosta řeší spory trestním oznámením

Autor: www.facebook.com

Popisek: Krajský soud Plzeň - ilustrační foto

Dlouhodobé spory ve vedení města Vysoké Veselí, které v posledních týdnech gradují, jejich aktéři řeší trestním oznámením, které na sebe vzájemně podali starosta města Luboš Holman a jeden z opozičních zastupitelů Jiří Skala.

Veselské zastupitelstvo zůstává rozděleno na dva znepřátelené tábory i poté, co se část jeho členů neúspěšně pokusila minulý týden na mimořádném zasedání starostu odvolat.

 „Na prosincové schůzi zastupitelstva mi pan starosta vyhrožoval fyzickým napadením. Záležitost jsem původně nechtěl řešit v nějaké trestní rovině, ale vzhledem k tomu, že se mi pan Holman neomluvil, a navíc se ještě rozhodl podat trestní oznámení na moji osobu, tak jsem názor změnil a trestní oznámení jsem kvůli vyhrožování fyzickým násilím také podal," říká Jiří Skala z opozičního sdružení Občané pro město II.

 Co vedlo starostu k podání trestního oznámení na Jiřího Skalu, nechtěl Luboš Holman komentovat. „K záležitosti se již nebudu dál vyjadřovat, protože prostřednictvím tisku, který není objektivní, na mě někteří lidé naházeli už dost špíny. To si nemůžu nechat líbit," prohlásil pouze.

 Minulý týden se opoziční zastupitelé na mimořádném zasedání pokusili starostu odvolat, nenašli však dostatečnou podporu pro svůj návrh, který odůvodnili nevhodným chováním starosty na předchozí prosincové schůzi a také porušováním zákonů a jednacího řádu.

 „V opozici nás je pět šest lidí a od začátku se všichni snažíme postupovat vstřícně a řešit problémy města. Ale bohužel pan starosta všechny naše podněty a připomínky vnímá zřejmě jako osobní útok a podle toho se chová. Vrcholem bylo, když mi na předposlední schůzi během diskuze vyhrožoval, že mi narovná brýle," tvrdí Skala.

 Ostrou výměnu názorů čeká možná v krátké době další dějství. Opoziční zastupitelé se totiž pokusí vyvolat v nejbližší době další mimořádné zasedání.

 „Na posledním jednání byla diskuze zaražena, aktuální otázky ohledně dění v obci se vůbec neřešily. Stále například nebyla dořešena problematika zimní údržby komunikací v obci, na kterou jsem se pana starosty ptal před Vánocemi a která se stala tím spouštěcím mechanizmem, který vedl k vyhrožování fyzickým napadením," líčí Skala.

 Sdružení Občané pro město tvoří pětice zastupitelů, což je třetina místního samosprávného sboru. Za starostu se naopak postavili zastupitelé z jeho volební strany Za rozvoj obce.

(zdroj: Jicinskozpravy.cz, webové stránky)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace