Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Jičínsko zprávy.cz: Do hor pojedou motoristé po lepších silnicích

06.03.2013
Jičínsko zprávy.cz: Do hor pojedou motoristé po lepších silnicích

Autor: www.facebook.com

Popisek: silnice - ilustrační foto

Rozšiřování výroby ve vrchlabské automobilce Škoda Auto přinese zlepšení stavu rozbitých silnic mezi Novou Pakou a Vrchlabím.

Za více než sto milionů korun chce kraj opravit trasu z Horek u Staré Paky do Studence a úsek spojující Dolní Brannou s Kunčicemi.

 „Stavební práce začnou v ideálním případě letos v létě a nejpozději v první polovině příštího roku budou silnice sloužit řidičům. Na tyto investiční akce, které jsou poměrně složité, protože některé úseky leží také v Libereckém kraji, jsme už získali stavební povolení," informoval krajský radní Josef Dvořák, odpovědný za oblast krajských investic. Dodal, že silnice do střední a západní části Krkonoš využívají každoročně tisíce turistů při cestách do vyhlášených horských středisek.

 Na rekonstrukce, které si vyžádají dopravní uzavírky, naváže příští rok další část obnovy horských cest mezi obcemi Studenec a Dolní Branná, což komunikace propojí a řidičům bude sloužit kompletně opravený třináct kilometrů dlouhý úsek.

 V souvislosti s rozvojem průmyslové zóny se modernizace příští rok dotkne také hlavního tahu přes Vrchlabí, včetně vybudování kruhové křižovatky, která zlepší průjezdnost městem a usnadní napojení automobilky.

 „Vrchlabsko by se mělo dočkat investic za zhruba 700 milionů korun, které podpoří rozvoj tamního průmyslu. Tři čtvrtiny zaplatí stát, zbylou čtvrtinu doplatí Královéhradecký kraj ve spolupráci s Libereckým krajem a městem Vrchlabí," upřesnil mluvčí hradeckého hejtmanství Imrich Dioszegi. Všechny stavby by měly být hotové do konce roku 2014.

(zdroj: Jicinskozpravy.cz, webové stránky)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace