Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jičínsko zprávy.cz: Házenkářské hřiště Jičín zpřístupní občanům

06.03.2013
Jičínsko zprávy.cz: Házenkářské hřiště Jičín zpřístupní občanům

Autor: www.facebook.com

Popisek: Jičín

Házenkáři v Jičíně mají šanci, že se jim díky pomoci města a nadace podaří zrekonstruovat a modernizovat venkovní hřiště ve sportovním areálu včetně bezbariérového přístupu. Celá akce by měla vyjít asi na 1,7 milionu korun.

Hřiště v současnosti disponuje povrchem, který již zcela nevyhovuje stávajícím bezpečnostním normám a za vlhkého počasí se stává kluzkým. Město by proto chtělo rekonstrukcí přispět k vyšší bezpečnosti sportovců. Díky novému povrchu se má výrazně snížit riziko úrazů. Vše bude ale záležet na tom, jestli se podaří získat dotaci, o kterou Jičín žádá v programu firmy ČEZ.

 „ČEZ vyhlašuje grantové řízení, které nese název Oranžová hřiště. My máme připraven projekt výměny povrchu házenkářského hřiště. Částka je vyčíslena na zhruba milion sedm tisíc korun. Hřiště samozřejmě nevyužívají jen házenkáři, naší snahou je otevřít ho i pro školy a další zájemce, kteří by tam měli mít i bezbariérový přístup," uvedl radní Ladislav Brykner.

 Hřiště se tak má zatraktivnit i pro sportovce z řad veřejnosti a bude je samozřejmě možné využít například pro atletickou průpravu a další míčové hry, třeba malou kopanou nebo florbal. Projekt počítá s bezbariérovým vstupem na hrací plochu, hřiště tak budou moci využívat i hendikepovaní sportovci a děti. Díky osvětlení bude zařízení možné využít nejenom ve dne, ale i v podvečerních hodinách.

 „V případě dotace ČEZu nejsme omezeni procentem z celkových nákladů, žádáme ale o milion korun. Je to samozřejmě pouze rozpočet, skutečnou cenu ukáže až výběrové řízení na dodavatele. Není předem jisté, že se žádostí uspějeme, ale určitě to chceme zkusit, termín je do konce ledna," upřesnil Brykner.

(zdroj: Jicinskozpravy.cz, webové stránky)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace