Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ve spleti paragrafů

Koronavirus ve spleti paragrafů

Společně s advokátní kanceláří Vodák, Jehne probíráme pandemii z hlediska práva

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Cena za dodávku tepla půjde v Jičíně od příštího roku dolů. Podařilo se to díky lepšímu nákupu plynu, ze kterého je vyráběno, a zefektivněním provozu kotelen

19.10.2016
Cena za dodávku tepla půjde v Jičíně od příštího roku dolů. Podařilo se to díky lepšímu nákupu plynu, ze kterého je vyráběno, a zefektivněním provozu kotelen

Autor: mujicin.cz

Popisek: Sídlo Správa nemovitostí města Jičína

Správa nemovitostí města Jičína, a. s., která dodává do jičínských domácností teplou užitkovou vodu a teplo, snížila pro příští rok ceny. Průměrně rodina na svém poplatku ušetří 30 korun za 1 GJ tepla, což činí zhruba pět procent. Ročně se tak může jednat až o několik stokorun. Ceny se podařilo snížit jednak díky lepšímu nákupu plynu, ze kterého SNMJ, a. s., teplo vyrábí, a navíc i zefektivněním provozu kotelen.

Představenstvo Správy nemovitostí města Jičína, a. s., v září rozhodlo o dalším snížení ceny tepla, a to od příštího roku. Již pro letošek byla o 5 Kč/GJ nižší – z původních 615 Kč/GJ vč. DPH se dostala na 610 Kč/GJ. Od roku 2017 se však poplatek ještě sníží, a to na průměrných 580 Kč/GJ vč. DPH. „Letošní snížení se u spotřebitelů projeví ve vyúčtování služeb za zúčtovací období 2016, tedy počátkem příštího roku. Od roku 2017 však už budou naši zákazníci spotřebovávat námi dodané teplo a teplou užitkovou vodu s další pětiprocentní úsporou,“ říká k rozhodnutí představenstva SNMJ, a. s., ředitel společnosti Pavel Bílek.

Cena za dodávku tepla na vytápění činí 588 Kč/GJ a za ohřev užitkové vody zaplatí zákazníci 559 Kč/GJ. Důvodů k tomuto kroku bylo hned několik. „Prvotně se nám podařilo snížit cenu plynu, ze kterého SNMJ, a. s., ve svých kotelnách teplo pro domácnosti vyrábí. Dále se rozsáhlými investicemi podařilo zefektivnit provoz těchto zařízení,“ vysvětluje místostarosta města Petr Hamáček a dodává: „Snížení ceny se projeví samozřejmě také na provozních výdajích města, protože SNMJ dodává téměř do všech městských objektů.“ Tímto rozhodnutím se Správa mj. přiblížila k podobným cenám, jako mají jiní dodavatelé v okrese, konkrétně v Hořicích a Nové Pace.

Většina kotlů byla starších 25 let

Společnost musela v minulých letech přistoupit k několika rozsáhlým a finančně náročným investicím do vybavení kotelen a do výměny teplovodních rozvodů. Jednalo se o výměnu kotlů v největší kotelně U Stadionu a s tím související výměnu starých rozvodů téměř na celém sídlišti a výměnu technologie na ohřev teplé vody v předávacích stanicích Husova 1 a Husova 2. Letos proběhla také celková rekonstrukce kotelny na Novém Městě SEVER v ulici Pod Koželuhy. Od ní byl vybudován nový teplovod, který do budoucna umožní vytápění nově stavěných objektů v této lokalitě. „Většina kotlů byla starších 25 let a již dosluhovala. Nahradila je tak zařízení nové generace, která jsou šetrnější k životnímu prostředí a také účinnější. Celkem jsme za posledních šest let proinvestovali zhruba 36 milionů korun,“ vysvětluje ředitel Bílek.

Správa nemovitostí města Jičína, a. s., vznikla v roce 2010 a je akciovou společností, jejímž stoprocentním vlastníkem je město Jičín. Zajišťuje dodávky tepla, teplé užitkové vody a elektrické energie pro odběratele ve městě. Současněš zajišťuje také správu, provoz, údržbu a modernizaci bytového a nebytového fondu města Jičína a asi padedáti společenství vlastníků jednotek.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace