Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jičínský biograf Český ráj projde v příštím roce celkovou rekonstrukcí. Vrátí se do podoby z 20. let minulého století

15.09.2016
Jičínský biograf Český ráj projde v příštím roce celkovou rekonstrukcí. Vrátí se do podoby z 20. let minulého století

Autor: mujicin.cz

Popisek: Budova jičínského biografu dnes

Zastupitelé schválili zadávací podmínky pro vypsání výběrového řízení na kompletní rekonstrukci jičínského biografu. Jeho budova je totiž ve špatném stavebně-technickém stavu, do kterého ho dostaly mj. necitlivé stavební úpravy v 70. letech. Podle projektové dokumentace dostane biograf podobu, v jaké byl vystavěn ve 20. let 20. století. Rekonstrukce za zhruba 41 milionů by měla začít na jaře 2017 a potrvá čtrnáct měsíců. Během té doby bude promítání provizorně přestěhováno do Kulturního domu ve Valdicích.

Biograf Český ráj se za posledních pět let vyšvihl na post jednoho z nejlepších jednosálových kin v České republice. Jeho návštěvnost vzrostla o více než polovinu (na 31 000 návštěvníků ročně), a to nejen díky provedené digitalizaci v roce 2011, ale také díky drobným úpravám interiéru, aby bylo pro diváky promítání pohodlnější – došlo například k výměně sedadel v přízemí a opravě sociálního zařízení.

„Rekonstrukce samotné budovy je dalším krokem, který potvrdí, že kino má v Jičíně své místo. To posvětili nyní i zastupitelé, kteří jeho obnovu včetně financování v příštích dvou letech schválili. Podařil se nám další velký krok k dosažení významného cíle, kterým je rekonstrukce této dominanty Jičína,“ říká místostarosta Petr Hamáček. Předpokládaná cena stavby je 41 milionů korun bez DPH, ale město doufá, že se podaří vysoutěžit cenu nižší. Navíc podle vyjádření daňových poradců si bude moci město při splnění určitých podmínek odečíst DPH. Rekonstrukce by měla být zahájena koncem prvního čtvrtletí roku 2017 a hotovo bude nejpozději za čtrnáct měsíců.

Biograf ve 20. letech minulého století

Biograf ve 20. letech minulého století...

Budova biografu, který byl původně divadlem Český ráj a následně divadlem Mrňákovým, byla postavena ve 20. letech 20. století. Projektová dokumentace, která vznikla v roce 2014, ctí původní vzhled budovy. Budou proto odstraněny různé přístavby ze 70. let, upravena bude sedlová nástavba střechy či zasklení čelních portálů budovy. V interiéru zase zmizí dřevěný obklad a plechové stropy.

Dojde také ke zmenšení sálu ze současných 310 na 185 sedadel (z toho 65 bude na balkoně), přesunutí promítací kabiny a k rozšíření hlavního foyer i do prostor v patře. Cílem je víceúčelovost sálu, který by se dal využít mimo promítání i pro koncerty, přednášky, případně malé divadlo. V projektu se počítá i s úpravou okolního veřejného prostoru a se zvětšením parkoviště.

...a takhle by měl vypdat po celkové rekonstrukci

...a takhle by měl vypadat po celkové rekonstrukci

Vzhledem k tomu, že biograf bude během oprav vyřazen z provozu, hledaly se náhradní prostory, aby bylo možné alespoň částečně pro diváky promítat. „Podařilo se nám domluvit pronájem Kulturního domu ve Valdicích, kde je bývalé kino. Díky vstřícnému přístupu Věznice Valdice, která dům vlastní, budeme moci divákům po menších úpravách sálu nabídnout náš běžný program,“ vysvětluje situaci ředitel Kulturních zařízení města Jičín Pavel Nožička.

Průměrně se ročně v kině odehraje na 652 projekcí pro děti a dospělé diváky. Svou návštěvností se Jičín řadí na druhou pozici jednosálových kin v Královéhradeckém kraji a na 30. místo v celorepublikovém žebříčku.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace