Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pohádkové město Jičín právě prožívá zcela mimořádnou událost - hostí mistrovství v tchoukballu. Že nevíte, o co jde? Až do soboty se můžete poučit a sledovat borce na vlastní oči

01.08.2016
Pohádkové město Jičín právě prožívá zcela mimořádnou událost - hostí mistrovství v tchoukballu. Že nevíte, o co jde? Až do soboty se můžete poučit a sledovat borce na vlastní oči

Foto: mujicin.cz

Popisek: Mistrovství Evropy v novém míčovém sportu hostí Jičín

Pohádkové město Jičín právě prožívá dny, zasvěcené unikátnímu sportovnímu zážitku. Místním obyvatelům i turistům se představí novodobý míčový sport, zvaný tchoukball, který má své kořeny ve Švýcarsku. Pořadatelé si Jičín vybrali jako místo evropského šampionátu, takže diváci budou moci 'ochutnat' tento nový zajímavý sport v místních sportovních halách.

Tchoukball je míčová bezkontaktní hra, která využívá prvků házené, volejbalu a baskické peloty. Spojuje rychlou hru útočníků a obránců, myšlení a cit pro hru, partnerství a spolupráci v duchu fair-play. „Tento sport je zcela bezkontaktní a díky svým pravidlům umožňuje akci i dynamiku hry. Tím, že nedochází k fyzickému střetu soupeřů, nejsou zde rizika spojená s potenciálním zraněním, což bývá u míčových her běžné,“ přibližuje tento sport Štěpán Vele, hráč, pořadatel a předseda výkonného výboru České tchoukballové asociace.

Ta sídlí právě v Jičíně, a proto se její představitelé rozhodli právě zde uspořádat Mistrovství Evropy, které bude dosud největším kontinentálním turnajem. „Město Jičín je spolupořadatelem této významné sportovní akce a jsme rádi, že zde můžeme přivítat sportovce ze zemí Evropy, kde má tato hra své velké příznivce. Budeme se snažit vytvořit jim dobré podmínky, aby na mistrovství i na Jičín samotný dlouho vzpomínali,“ říká starosta města Jan Malý.

Doprovodný program nabídne spoustu zábavy

Šampionát se koná za účasti zhruba pěti sportovců z devíti evropských zemí, a to od 30. července do 1. srpna 2016 v juniorské kategorii (12, 15 a 18 let) a 3. až 6. srpna 2016 v kategorii mužů a žen. Slavnostní zahájení juniorů se uskutečnilo v sobotu na atletickém stadionu v lipách. Jednotlivé zápasy se budou dít na třech místech v Jičíně – v hale sportovního areálu, hale Střední průmyslové školy a Masarykovy obchodní akademie.

V úterý 2. srpna bude zahájen šampionát mužů a žen na Valdštejnově náměstí, a to od 21 hodin slavnostním ohňostrojem. Následující čtyři dny se pak budou odehrávat jednotlivé zápasy, které zakončí v sobotu 6. 8. vpodvečer finálová utkání. „Na obě zahájení a pak samozřejmě na jednotlivé zápasy srdečně zveme i širokou veřejnost. Budeme rádi, když se zájemci přijdou podívat na tento unikátní sport, a podpoří tak mladé a nadšené sportovce. Zveme také 3. 8. na společný piknik do zámeckého parku nebo 4. 8. na letní party na koupališti Kníže. Obě akce se konají od 19 hodin a bude zde i živá hudba a spousta zábavy,“ zve na doprovodné aktivity šampionátu pořadatel Štěpán Vele.

Discovery hra pro hráče

Sportovci si kromě jednotlivých zápasů v halách samozřejmě prohlédnou také celý Jičín a blízké okolí. Pořadatelé pro ně totiž připravili zábavnou hru s názvem DISCOVERY Jičín. „Smyslem je, že účastníci mistrovství budou podle speciální mapky obcházet historické a kulturní zajímavosti Jičína, u kterých budou plnit různé úkoly. Navštíví také například letní kino v zámeckém parku nebo hvězdárnu,“ doplňuje Vele. Kromě již zmíněných zápasů a doprovodného programu se v Jičíně sejde například také Valná hromada Evropské tchoukballové federace.

V  současné době se tento sport hraje ve více než šedesáti zemích světa, čtyřicet států má pak vlastní národní federaci, sdruženou ve světové Fédération Internationale de Tchoukball (FITB) se sídlem na Taiwanu. V Jičíně se sejdou sportovci z Velké Británie, Polska, Rakouska, Německa, Švýcarska, Francie, Španělska, Itálie a soutěžit o pohár budou samozřejmě také sportovci z České republiky. Více informací o mistrovství naleznete na www.etc2016.cz a také na www.tchoukball.cz.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL