Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Musíte na operaci? V Jičíně vás nejspíš bací paličkou jako filmového císaře Rudolfa. Tamní nemocnice totiž zřejmě zůstane bez anesteziologů

01.07.2016
Musíte na operaci? V Jičíně vás nejspíš bací paličkou jako filmového císaře Rudolfa. Tamní nemocnice totiž zřejmě zůstane bez anesteziologů

Autor: zhkhk.cz

Popisek: Oblastní nemocnice Jičín

Česká televize dne 27. 6. 2016 v 18 hodin v regionálním zpravodajství informovala o vážné situaci v jičínské nemocnici. Situace se stala kritickou, protože odcházející předseda představenstva MUDr. Tomáš Jedlička nečekaně odvolal dlouholetého primáře ARO MUDR. Tomáše Mlčocha. Na základě této skutečnosti podali všichni lékaři a lékařky, pracující na tomto oddělení, výpověď jako projev nesouhlasu.

Anesteziologicko-resuscitační oddělení je pro chod jičínské nemocnice s operačními obory, kde provedou téměř pět tisíc operací za rok, naprosto klíčové a bez jeho profesionálních odborníků a bezproblémového fungování by byl chod nemocnice zcela paralyzován. Jičínské ARO vždy poskytovalo péči na vysoké odborné úrovni, bylo dlouhodobě personálně stabilní s dostatkem kvalifikovaných lékařů a sester se skvělými výsledky. Na rozdíl od mnoha jiných nemocnic, ve kterých se potýkali s nestabilizací a nedostatečným počtem odborného a kvalifikovaného personálu.

Primář Mlčoch za svého více než dvacetiletého vedení vybudoval dobře fungující a respektované oddělení, a to i po ekonomické stránce, vychoval tým skvělých odborníků, kteří jsou samotnými pacienty hodnoceni nejen pro svůj odborný, ale především lidský přístup.

Toto rozhodnutí považuji za velmi nešťastné

Jako bývalá dlouholetá ředitelka mám k jičínské nemocnici stále velmi blízko, a to lidsky i profesně, proto celou situaci sleduji se značným znepokojením a očekávám rychlé, smysluplné vyřešení, aby pacienti z Jičínska nemuseli na nutné operace čekat a jezdit za nimi do jiných, podstatně vzdálenějších nemocnic. Důvody k odvolání, pokud opravdu existují, by měly být řádně vysvětleny. Považuji toto rozhodnutí za velmi nešťastné, zvlášť v době, kdy sám předseda představenstva ve funkci končí.

Domnívám se, že současná situace v nemocnici v Jičíně je odrazem dlouhodobé neprofesionální personální politiky kraje a Zdravotnického holdingu, a. s. Pokud budou i nadále obsazovány klíčové pozice lidmi, kteří nemají ke zdravotnictví v našem kraji a k nemocnicím kraje vztah, situace se nezlepší.

Ing. Dana Kracíková

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace