Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Denní stacionář APROPO byl předán k užívání postiženým dětem. Starosta Jičína Jan Malý slavnostně předal klíče od budovy ředitelce společnosti

03.05.2016
Denní stacionář APROPO byl předán k užívání postiženým dětem. Starosta Jičína Jan Malý slavnostně předal klíče od budovy ředitelce společnosti

Foto: mujicin.cz

Popisek: Jičínský starosta Jan Malý slavnostně předal klíče od budovy ředitelce společnosti Jitce Králové

Nově zrekonstruovaná budova č. p. 15 v Soudné, která bude sloužit jako denní stacionář pro tělesně a mentálně postižené, byla slavnostně předána svým uživatelům. Stavba byla dokončena loni na podzim a začátkem roku byla vybavena nábytkem, terapeutickými pomůckami a vnitřním asistenčním systémem pro klienty a je nyní připravena k nastěhování. Využívat ji bude zhruba dvacet klientů neziskové organizace Apropo Jičín, o. p. s.

Starosta Jičína Jan Malý slavnostně předal klíče od budovy ředitelce společnosti Jitce Králové. Poděkoval také všem, kteří se na stavbě podíleli, postarali se o získání dotace, firmám i úředníkům Městského úřadu, kteří měli projekt na starost. „Apropu přeji, aby se zde klientům i pečovatelkám líbilo, aby se sem těšili a přijali tyto prostory jako svůj druhý domov,“ popřál starosta.

Stacionář Jičín

Na slavnostní předání a následnou prohlídku budovy bylo pozváno několik desítek hostů, mezi nimiž nechyběli ani zástupci Královéhradeckého kraje, díky němuž získalo město na rekonstrukci a zprovoznění budovy výraznou dotaci z ROP NUTS II Severovýchod. „Kraj dlouhodobě podporuje a bude i nadále podporovat veškeré sociální služby. Otevření denního stacionáře pro nás neznamená jen investici do budovy samotné. Nabízíme Apropu i další pomoc, a to například finanční podporu projektů a akcí, metodickou pomoc apod., aby této nové budově vdechlo život a klienti se zde cítili dobře,“ řekl krajský radní a jičínský zastupitel Josef Dvořák.

Klienti organizace APROPO se do budovy o celkové podlahové ploše zhruba 800 m2 přestěhují během května. Budou zde využívat hernu, odpočívárnu, jídelnu, fyzioterapii a místnost pro další individuální terapie, dílnu pro výtvarné a pracovní činnosti. Nově mají upraven vstup do zahrady a ze spojovací chodby vznikla zimní zahrada. V prostorách půdy byly také vybudovány dva jednopokojové 'cvičné byty' pro mladé dospělé. Novou budovou se chce Apropo také pochlubit svým spoluobčanům a kolegům z jiných organizací, proto pro veřejnost plánuje Dny otevřených dveří. „Zájemci se mohou přijít podívat v pátek 27. května od 14 do 17 a v sobotu 28. května od 9 do 12 hodin. Přijďte se podívat, těšíme se na vás,“ srdečně zve ředitelka Jitka Králová.

Stacionář Jičín

Záměr využití budovy č. p. 15 pro denní stacionář vznikl již před devíti lety, protože Apropo se dlouhodobě potýkalo s nedostatkem prostor pro poskytování služeb denního stacionáře. Ten poskytuje nezbytné služby těžce zdravotně postiženým dětem v době, kdy rodiče nemohou tuto péči zabezpečit sami. Projektu vdechla život až možnost získat výraznou dotaci, neboť do této doby se v rozpočtu města na něj nenašly prostředky. Objekt zůstává v majetku města Jičína a společnost Apropo bude městu platit za budovu pronájem.

Rekonstrukce domu č. p. 15 v areálu Základní školy v Soudné probíhala od října 2014 do září 2015 a prováděla ji valdická společnost STAVING, spol. s r. o., která vyhrála výběrové řízení. Další společnosti dodaly vybavení a terapeutické pomůcky. Celková rekonstrukce stacionáře včetně vybavení a projektových dokumentací město přišla na zhruba 25 milionů korun. Původně prázdná budova, ve které dříve bývaly sociální byty, byla opravena s výraznou pomocí dotace z ROP NUTS II Severovýchod, který přislíbil proplacení až sta procent uznatelných nákladů. Později byla dotace poskytovatelem zkrácena, a město tak získalo celkem 14,2 milionu korun.

Stacionář Jičín

V současné době tento významný projekt bohužel prošetřují Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a Police ČR, neboť byla učiněna anonymní podání na průběh zakázek. „ÚOHS i policii jsme poskytli veškerou potřebnou dokumentaci. Domníváme se, že všechna výběrová řízení proběhla v souladu se zákonem,“ komentuje situaci starosta města Jan Malý. „Jsem rád, že přes všechny problémy s výběrovými řízeními a průběhem projektu se nakonec vše podařilo dokončit a opuštěný dům získal svoji novou smysluplnou náplň,“ doplňuje místostarosta Petr Hamáček.     

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL