Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Epidemie, biologický tým, stres... Poradí si zdravotníci s nakažlivými chorobami? Testují to v kasárnách v Hradci Králové

10.06.2015
Epidemie, biologický tým, stres... Poradí si zdravotníci s nakažlivými chorobami? Testují to v kasárnách v Hradci Králové

Autor: army.cz/MILMED CoE

Popisek: Uskupení české polní nemocnice

FOTOGALERIE Již druhý týden probíhá v Nových kasárnách v Hradci Králové mezinárodní cvičení Vigorous Warrior 2015, které je v tomto roce největším a nejvýznamnějším cvičením zdravotnických služeb NATO.

Jak se staví polní nemocnice...

Uplynulý týden byl věnován stavbě polní nemocnice a přípravě účastníků na prováděcí část cvičení. Část z více jak 150 zahraničních aktérů cvičení rozvinovala své zdravotnické prvky, aby je následně připojila k českému jádru polní nemocnice.

Další skupina spolu s českými zdravotníky nastavovala řídící a informační procesy tak, aby všechny národní příspěvky mohly v rozhodný moment začít společně fungovat.

Nakažlivé střevní obtíže a biologické týmy

První rozehra cvičení s námětem a přísunem většího počtu nemocných se střevními problémy a následným přísunem dalších pacientů s podezřením na vysoce nakažlivé onemocnění, začala hned v pondělí ráno. V rámci zajištění místa, naložení a transportu nemocných, muselo být využito speciálně vybavených biologických týmů zdravotníků, které sbíraly vzorky a přepravovaly nemocné v transportních izolátorech určených pacientům s vysoce nakažlivým onemocněním.

„Součástí tohoto cvičení je mimo jiné prověřit, zda jsou tyto transportní izolátory kompatibilní s přepravními prostředky, tedy je-li možné v používaných vozidlech přepravit i jiný než vlastní izolátor,“ komentoval cíle cvičení podplukovník Tomáš Halajčuk, tiskový a informační důstojník cvičení Vigorous Warrior.

Každý pacient nemá stejný problém

Odpoledne pak následovaly další incidenty s menšími nezávažnými zraněními k běžnému ambulantnímu ošetření. „Není to monotematické cvičení. Naší snahou je simulovat reálné nasazení tak, aby cvičící museli řešit najednou příjem nemocných s běžnými zdravotními problémy a zároveň pacientů v kritickém stavu,“ dodává Halajčuk.

Cvičící mají před sebou ještě dva dny. Během nich je čeká spousta rozličných incidentů a také práce pod tlakem a s prvními příznaky únavy. „Prostě reálný život zdravotníků v zahraničních operacích. Pořád čekáme a pak se vše sesype najednou,“ dodává jeden ze cvičících.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Galerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace