Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Epidemie, biologický tým, stres... Poradí si zdravotníci s nakažlivými chorobami? Testují to v kasárnách v Hradci Králové

10.06.2015
Epidemie, biologický tým, stres... Poradí si zdravotníci s nakažlivými chorobami? Testují to v kasárnách v Hradci Králové

Autor: army.cz/MILMED CoE

Popisek: Uskupení české polní nemocnice

FOTOGALERIE Již druhý týden probíhá v Nových kasárnách v Hradci Králové mezinárodní cvičení Vigorous Warrior 2015, které je v tomto roce největším a nejvýznamnějším cvičením zdravotnických služeb NATO.

Jak se staví polní nemocnice...

Uplynulý týden byl věnován stavbě polní nemocnice a přípravě účastníků na prováděcí část cvičení. Část z více jak 150 zahraničních aktérů cvičení rozvinovala své zdravotnické prvky, aby je následně připojila k českému jádru polní nemocnice.

Další skupina spolu s českými zdravotníky nastavovala řídící a informační procesy tak, aby všechny národní příspěvky mohly v rozhodný moment začít společně fungovat.

Nakažlivé střevní obtíže a biologické týmy

První rozehra cvičení s námětem a přísunem většího počtu nemocných se střevními problémy a následným přísunem dalších pacientů s podezřením na vysoce nakažlivé onemocnění, začala hned v pondělí ráno. V rámci zajištění místa, naložení a transportu nemocných, muselo být využito speciálně vybavených biologických týmů zdravotníků, které sbíraly vzorky a přepravovaly nemocné v transportních izolátorech určených pacientům s vysoce nakažlivým onemocněním.

„Součástí tohoto cvičení je mimo jiné prověřit, zda jsou tyto transportní izolátory kompatibilní s přepravními prostředky, tedy je-li možné v používaných vozidlech přepravit i jiný než vlastní izolátor,“ komentoval cíle cvičení podplukovník Tomáš Halajčuk, tiskový a informační důstojník cvičení Vigorous Warrior.

Každý pacient nemá stejný problém

Odpoledne pak následovaly další incidenty s menšími nezávažnými zraněními k běžnému ambulantnímu ošetření. „Není to monotematické cvičení. Naší snahou je simulovat reálné nasazení tak, aby cvičící museli řešit najednou příjem nemocných s běžnými zdravotními problémy a zároveň pacientů v kritickém stavu,“ dodává Halajčuk.

Cvičící mají před sebou ještě dva dny. Během nich je čeká spousta rozličných incidentů a také práce pod tlakem a s prvními příznaky únavy. „Prostě reálný život zdravotníků v zahraničních operacích. Pořád čekáme a pak se vše sesype najednou,“ dodává jeden ze cvičících.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Galerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace