Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V červnu otevřou v Hradci Králové první ambulanci tradiční čínské medicíny. V Šanghaji to domluvil ministr zdravotnictví

05.05.2015
V červnu otevřou v Hradci Králové první ambulanci tradiční čínské medicíny. V Šanghaji to domluvil ministr zdravotnictví

Autor: mzcr.cz

Popisek: Ministr zdravotnictví Němeček na návštěvě v Číně.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček se jako člen vládní delegace zúčastnil v dubnu Českých dnů v Šanghaji, jejichž cílem bylo představit Českou republiku jako turisticky a kulturně přitažlivou destinaci uprostřed Evropy. Pro Královehradecký kraj přivezl netradiční novinku, kterou ocení zejména vyznavači alternativních medicínských metod.

O spolupráci se podepsalo memorandum

S představitelkou zdravotnické komise jihočínské Šanghaje Huang Hong jednal ministr Němeček o dalším rozvoji podpory českého lázeňství a přístupu českých pacientů k tradiční čínské medicíně. Po tomto jednání přistoupily obě strany ke slavnostnímu podpisu memoranda na podporu tradiční čínské medicíny v České republice.

Za českou stranu jej podepsal ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové (FNHK) Roman Prymula, na čínské straně pak ředitel Shunguang Hospital Shanghai Univerzity of TCM Zhou Huao. Klinika tradiční čínské medicíny začne ve fakultní nemocnici fungovat od poloviny letošního roku, v pilotní fázi bude první ambulance s čínskými lékaři otevřena v červnu v rámci česko-čínského summitu, který bude ČR hostit.

Tradiční medicína v nemocnici evropské úrovně

Fakultní nemocnice Hradec Králové náleží k největším zdravotnickým zařízením nejen ve východních Čechách, ale i v celé České republice. Na 39 pracovištích včetně 24 klinik s 1360 lůžky je každý rok hospitalizováno přes 41 tisíc pacientů, z nichž kolem 40 procent je operováno. Ambulantně je v nemocnici ošetřeno okolo 700 tisíc pacientů. Jsou zde prováděny nejsložitější chirurgické výkony a používanými technologiemi v oblasti diagnostiky i léčby i léčebnými výsledky snese nemocnice Hradec Králové srovnání s obdobnými nemocnicemi v Evropě. Fakultní nemocnice Hradec Králové je také významným výzkumným a výukovým pracovištěm úzce spojeným s Lékařskou fakultou UK v Hradci Králové.

Čínská medicína má tradici přesahující pět tisíc let. Je založena na základních vztazích přírody a člověka, duše a udržování dynamické rovnováhy lidského života pod vlivem vnějších a vnitřních vlivů. Z tohoto pohledu je charakteristická prioritně důrazem na prevenci vzniku onemocnění.

Čínské děti přijedou do našich lázní

V rámci dubnového setkání projednali zástupci obou zemí mimo jiné pilotní projekt návštěvy prvních čtyřiceti šanghajských dětí s respiračními obtížemi v lázních Karlova Studánka, a to včetně konkrétních léčebných procedur a programu malých pacientů během jejich pobytu v ČR.

„Projekt čínských dětí do českých lázní přivede do našeho lázeňství novou klientelu, která pomůže lázním k dalšímu zlepšení jejich ekonomické situace. Čínská strana vybrala této první skupině dětí, které budou mít příležitost se u nás léčit, symbolický název Krtečci," doplnil po setkání ministr Svatopluk Němeček.

Do Šanghaje zavítali v předešlých dnech i další členové vlády. České dny v Šanghaji se skládaly z několika aktivit, které mají směřovat k posílení image České republiky jako země turisticky přitažlivé, technologicky a průmyslově vyspělé, která nabízí stejně tak výhodné investiční příležitosti, jako nepřehlédnutelné výtvory českého současného umění a moderního designu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace