Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hlídají i rampouchy, program mají opravdu pestrý. Řeč je o plánech královéhradeckých strážníků na Silvestra

30.12.2014
Hlídají i rampouchy, program mají opravdu pestrý. Řeč je o plánech královéhradeckých strážníků na Silvestra

Autor: Městská policie Hradec Králové

Popisek: Královehradečtí strážníci.

Zatímco si mnozí lidé užívají své zasloužené dovolené a odpočívají, nedá se totéž říci o drtivé většině žen i mužů, kteří slouží u městské policie v Hradci Králové. Kromě dohledu nad dodržováním veřejného pořádku kontrolují už od počátku prosince prodeje zábavní pyrotechniky nebo dohlížejí na probíhající peněžní sbírky. Nejvíce práce však mívají na Silvestra. I letos tak do služby míří o několik hlídek navíc.

Nejvíce práce mají hlídky každoročně na Silvestra. „Do služby jsme povolali hned o několik hlídek navíc, protože ve městě bude i letos určitě zvýšená migrace lidí, kteří budou oslavovat příchod nového roku v ulicích až do ranních hodin. Letos musíme s ohledem na mrazivé počasí intenzivněji kontrolovat všechny, kteří to přeženou s alkoholem a mohli by snáze prochladnout. Více hlídek se bude snažit poslední den v roce rovněž zabezpečit veřejný pořádek,“ říká Miroslav Hloušek.

Aby projela třeba záchranka...

Ani druhý den, kdy dorazí v odpoledních hodinách na Velké náměstí tisíce lidí vítat příchod nového roku, strážníci ve službách nepoleví. Ve spolupráci s hasiči, záchrannou službou a policisty budou například dohlížet na špatně zaparkovaná vozidla v okolí historického centra, která by mohla znemožnit průjezd třeba hasičům či lékařům při výjezdech. „Apelujeme na všechny řidiče, aby svými zaparkovanými vozidly nepůsobili potíže projíždějícím vozům hasičů, záchranky či policie a aby dodržovali pravidla silničního provozu tak, abychom se v tento první den roku 2015 vyhnuli nepříjemným situacím,“ uzavírá Miroslav Hloušek.

Hledají falešné pokladničky

 „Prakticky už od počátku prosince, kdy prodejci nabízejí a prodávají zábavní pyrotechniku, dohlíželi strážníci na to, aby byl celý proces v souladu s platnou legislativou, konkrétně například s přestupkovým a živnostenským zákonem,“ vysvětluje ředitel královéhradeckých strážníků Miroslav Hloušek. Sváteční čas se v mnohých městech nese ve světle finančních sbírek na různé účely. I tady průběžně strážníci kontrolovali, zda je sbírka povolena a je všechno v pořádku. „Občas se totiž vyskytují falešní lidé s pokladničkami, kteří se snaží využít dobrosrdečnosti zejména starších lidí, navíc v čase Vánoc,“ líčí Miroslav Hloušek.

S přibývající sněhovou nadílkou vyvstal strážníkům další problém, a to smekající se chodníky, sníh a dost možná i ze střech visící rampouchy, které dokáží přivodit nejednu nepříjemnost. Strážníci tak upozorňují občany, pomáhají jim, dokumentují situace a vymezují chodníky, na nichž hrozí pád rampouchu, vymezovací páskou. Žádáme občany, aby umístění pásek ve vlastním zájmu respektovali a do tohoto prostoru nevstupovali,“ dodává Miroslav Hloušek.

Tradičním úkolem strážníků bývá každoročně před Vánoci zabránění krádeží stromků v příměstských lesích. Tady se osvědčily společné hlídky s lesníky, které mnohdy fungují, aniž by to oko běžného návštěvníka lesů vůbec postřehlo. Letošní vánoční svátky se nezapsaly nijak výrazně do statistik zdejší městské policie. Strážníci museli řešit kromě převozů opilců na záchytnou stanici a dodržování veřejného pořádku například i několik drobných krádeží. Z jejich pohledu však nešlo o nijak závažné zásahy.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace