Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Miliardy na obchodní centrum v Hradci Králové nebudou. Proč? A dočkají se Hradečáci stadionu?

27.12.2014
Miliardy na obchodní centrum v Hradci Králové nebudou. Proč? A dočkají se Hradečáci stadionu?

Autor: FCHK.cz

Popisek: Malšovická aréna

Německá developerská společnost ECE definitivně potvrdila, že odchází z několikamiliardového projektu výstavby nákupního centra Arkády v Malšovicích v Hradci Králové. Jeho součástí měla být rovněž stavba fotbalového stadionu.

Informaci potvrdil Magistrát města Hradec Králové, respektive hradecký primátor Zdeněk Fink, a to veřejně během jednání prosincového zastupitelstva. Město hodlá s korporací rozvázat všechny smlouvy do konce února. Začne s přípravou výstavby městského stadionu ve vlastní režii. „Teď nás čeká vyčíslení nákladů na projekt ze strany města i firmy. Potom budeme jednat o ukončení všech smluv," řekl primátor Fink.

Zmíněné ukončení smluvních vztahů by mělo schvalovat únorové zastupitelstvo města. Ve svém programovém prohlášení se politické vedení radnice zavázalo, že fotbalový stadion postaví samo, co nejrychleji a ekonomicky výhodně. Ligová soutěž by neměla být přerušena a stejně tak by měly být naplněny podmínky fotbalového svazu.

Ztracených šest let i spousta peněz

Společnost ECE malšovický projekt připravovala od roku 2008, tedy celých šest let. Zhruba před rokem ale oznámila, že ji v projektu nahradí firma HB Reavis. Po následných jednáních letos na jaře zastupitelé Hradce souhlasili, ale společnost HB Reavis od převzetí projektu nakonec během léta také upustila. „Projektu Arkády v Malšovicích jsme věnovali hodně energie i finančních prostředků. Ze strany ECE však nebyly dodrženy všechny body naší předběžné dohody, náprava takového porušení není reálná a důsledkem je ukončení jednání o vstupu naší společnosti do tohoto projektu,” uvedla tehdy ředitelka HB Reavis Group v České republice Olga Humlová.

Vycouval i další developer

Novou šancí mohla být developerská společnost Crestyl, která se o možnost výstavby zajímala. Nakonec ani ona ale do projektu, vyčísleného v hodnotě  3,75 miliardy korun, nevstoupila. 

Projekt, který měl být budován na městských pozemcích na místě nynějšího stadionu U Lízátek, už přitom měl pravomocné územní rozhodnutí. Měly vzniknout obchody, město by dostavělo novou fotbalovou arénu. Pro nákupní centrum měla firma od města koupit pozemky za 259 milionů korun a zajistit mimo jiné demolici starého stadionu. Nový stadion v hodnotě zhruba půl miliardy korun by stavělo město. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace