Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Oblíbené zákoutí pro turisty i plavce do jara utrpí. Biřička bude bez vody, kam se podějí ryby?

09.12.2014
Oblíbené zákoutí pro turisty i plavce do jara utrpí. Biřička bude bez vody, kam se podějí ryby?

Autor: Hradeckralove.cz

Popisek: K Biřičce se často sjíždějí například cykloturisté.

Rybník Biřička, který leží jižně od Hradce Králové na území Nového Hradce, je oblíbeným místem pro procházky a cykloturistiku Hradečanů, ale i pro letní koupání. Teď je tu ale nebezpečno, lidé mají být opatrní.

Slouží už zhruba osm desítek let

Koncem uplynulého týdne pracovali lesníci spolu s městskými dobrovolnými hasiči pracují na nouzovém vypuštění rybníka Biřička. Důvodem je havarijní stav výpusti, která na hrázi rybníka slouží už od 30. let minulého století. Lesníci žádají občany, aby se na místě až do ukončení prací na jaře pohybovali s největší opatrností.

V únoru se ještě nevykoupete. Ale nejde jen o to

Čerpadla u hráze rybníka běžela na plné obrátky. Kvůli stavebním pracím bylo totiž potřeba odčerpat vodu, která by se odtud jinak nedostala. V tom lesníkům pomohou dobrovolní hasiči. „Předpokládáme, že stavební práce by se měly vejít do půl milionu korun a potrvají do jara. Žádáme návštěvníky příměstských lesů, kteří se budou v té době pohybovat kolem rybníku Biřička, aby dbali doporučení stavbařů. Ti by se měli stavebních prací ujmout během několika týdnů,“ sděluje Milan Zerzán, ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové.

Požárníci se aspoň otestují

S vypouštěním lesníkům pomáhají dobrovolní hasiči ze Svinar, Malšovy Lhoty a z Třebše. „Na místě pracuje speciální technika, kterou používáme při záplavách. Hasiči mají k dispozici šest čerpadel. Celkově si tak prověříme připravenost techniky a posádky vozů si zkusí trochu jinou roli, než na jakou je zvyklé při ostrých zásazích, kde jde o zdraví a životy,“ doplňuje velitel královéhradeckých dobrovolných hasičů Jiří Kubec, který je rovněž na místě.

Kam s rybami?

Ryby, které budou při vypouštění rybníka vyloveny, poputují do jiných rybníků. Konkrétně ty větší úlovky budou převezeny do Stříbrného rybníka a násadu lesníci odvezou do vodních ploch v okolí.

Stříbrný rybník je mimochodem rovněž častým cílem cyklovýletů. Jde ovšem už přímo o rekreační areál u největšího z rybníků rozprostřených v okolí města Hradec Králové, uprostřed přírody na pomezí Přírodního parku řeky Orlice a Novohradeckých lesů.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace