Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Oranžové bedny se solí jsou tu i pro veřejnost. U škol či přechodů. Takhle první ledovka potrápila Hradecko

03.12.2014
Oranžové bedny se solí jsou tu i pro veřejnost. U škol či přechodů. Takhle první ledovka potrápila Hradecko

Autor: Statutární město Hradec Králové

Popisek: Hradečtí silničáři.

První technika vyrazila do ulic krajského města, aby co nejvíce zmírnila následky nepřízně počasí, jejímž výsledkem byla nenápadná, ale o to více nebezpečná námraza. Správci městských silnic i chodníků, technické služby od pondělního odpoledne do úterní ranní osmé hodiny jen po vozovkách 424 km a pro zmírnění následků zimy na silnice vysypaly přes 27 tun posypového materiálu. Městskou hromadnou dopravu klimatické podmínky neochromily. Když se zas objeví ledovka, mohou lidé v Hradci Králové sami sáhnout po soli.

Nejhorší je neviditelná námraza

„Od pondělní třetí hodiny odpolední jezdíme bez ustání. Využili jsme pro tuto činnost všechny pracovníky a sledujeme bedlivě meteorologickou předpověď pro nejbližší období, abychom byli připraveni zmírňovat nepříjemné následky počasí i nadále,“ sdělil v úterý Tomáš Pospíšil z technických služeb. Jedním dechem dodal, že takováto neviditelná námraza je pro občany i řidiče více nebezpečná než klasický sníh, který všichni na první pohled vidí a snáze chůzi či jízdu přizpůsobí.

Pracovníci kličkovali

Technické služby se v zimě starají zhruba o 102 kilometrů městských vozovek, 294 kilometrů chodníků a 41 kilometrů strojově udržovaných cyklostezek. Technika tak nemůže být najednou na všech místech, kde se námraza vytvořila. Navíc kvůli neutuchajícímu mrholení a dešti docházelo v pondělí večer a v průběhu noci k tvorbě další ledovky. Městem tak od kromě sypačů kličkovali i pracovníci, kteří ošetřují pro vozovou techniku špatně dostupná místa.

„Nejvíce jsme se snažili ošetřit silnice a chodníky, kde je velká frekvence chodců i vozidel a prostory blízké občanské vybavenosti, tedy okolí škol, zdravotnických zařízení, zastávek MHD, přechodů pro chodce, ale věnujeme se i lokalitám s veřejnými institucemi,“ připomíná obvyklou praxi zakotvenou v plánu zimní údržby Tomáš Pospíšil.

Všimli jste si oranžových beden?

Po celém městě technické služby navíc před zimou rozmístily 220 oranžových beden s posypovým pískem, který je volně k dispozici občanům. Jsou umístěny u přechodů, podchodů, školek, škol a na dalších rizikových místech.

Městská hromadná doprava v Hradci Králové jezdila začátkem týdne bez větších obtíží a v plném rozsahu. Námraza na trolejovém vedení, která ochromila železnici i MHD v jiných městech Česka, zatím hradeckou MHD netrápí.

Tip: Sledujte každodenní hlášení

Technické služby města Hradec Králové od listopadu zveřejňují denní hlášení o prováděné zimní údržbě komunikací na území statutárního města. Hlášení o údržbě komunikací naleznou zájemci denně v ranních hodinách – a v pondělí je zveřejněno souhrnné hlášení za víkend - na webu technických služeb na speciálním odkazu.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace