Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Oranžové bedny se solí jsou tu i pro veřejnost. U škol či přechodů. Takhle první ledovka potrápila Hradecko

03.12.2014
Oranžové bedny se solí jsou tu i pro veřejnost. U škol či přechodů. Takhle první ledovka potrápila Hradecko

Autor: Statutární město Hradec Králové

Popisek: Hradečtí silničáři.

První technika vyrazila do ulic krajského města, aby co nejvíce zmírnila následky nepřízně počasí, jejímž výsledkem byla nenápadná, ale o to více nebezpečná námraza. Správci městských silnic i chodníků, technické služby od pondělního odpoledne do úterní ranní osmé hodiny jen po vozovkách 424 km a pro zmírnění následků zimy na silnice vysypaly přes 27 tun posypového materiálu. Městskou hromadnou dopravu klimatické podmínky neochromily. Když se zas objeví ledovka, mohou lidé v Hradci Králové sami sáhnout po soli.

Nejhorší je neviditelná námraza

„Od pondělní třetí hodiny odpolední jezdíme bez ustání. Využili jsme pro tuto činnost všechny pracovníky a sledujeme bedlivě meteorologickou předpověď pro nejbližší období, abychom byli připraveni zmírňovat nepříjemné následky počasí i nadále,“ sdělil v úterý Tomáš Pospíšil z technických služeb. Jedním dechem dodal, že takováto neviditelná námraza je pro občany i řidiče více nebezpečná než klasický sníh, který všichni na první pohled vidí a snáze chůzi či jízdu přizpůsobí.

Pracovníci kličkovali

Technické služby se v zimě starají zhruba o 102 kilometrů městských vozovek, 294 kilometrů chodníků a 41 kilometrů strojově udržovaných cyklostezek. Technika tak nemůže být najednou na všech místech, kde se námraza vytvořila. Navíc kvůli neutuchajícímu mrholení a dešti docházelo v pondělí večer a v průběhu noci k tvorbě další ledovky. Městem tak od kromě sypačů kličkovali i pracovníci, kteří ošetřují pro vozovou techniku špatně dostupná místa.

„Nejvíce jsme se snažili ošetřit silnice a chodníky, kde je velká frekvence chodců i vozidel a prostory blízké občanské vybavenosti, tedy okolí škol, zdravotnických zařízení, zastávek MHD, přechodů pro chodce, ale věnujeme se i lokalitám s veřejnými institucemi,“ připomíná obvyklou praxi zakotvenou v plánu zimní údržby Tomáš Pospíšil.

Všimli jste si oranžových beden?

Po celém městě technické služby navíc před zimou rozmístily 220 oranžových beden s posypovým pískem, který je volně k dispozici občanům. Jsou umístěny u přechodů, podchodů, školek, škol a na dalších rizikových místech.

Městská hromadná doprava v Hradci Králové jezdila začátkem týdne bez větších obtíží a v plném rozsahu. Námraza na trolejovém vedení, která ochromila železnici i MHD v jiných městech Česka, zatím hradeckou MHD netrápí.

Tip: Sledujte každodenní hlášení

Technické služby města Hradec Králové od listopadu zveřejňují denní hlášení o prováděné zimní údržbě komunikací na území statutárního města. Hlášení o údržbě komunikací naleznou zájemci denně v ranních hodinách – a v pondělí je zveřejněno souhrnné hlášení za víkend - na webu technických služeb na speciálním odkazu.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace