Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na Hradecku již nehody a uzavírky nikoho nezaskočí. Co nabízí nová on-line sekce na městském webu?

30.11.2014
Na Hradecku již nehody a uzavírky nikoho nezaskočí. Co nabízí nová on-line sekce na městském webu?

Autor: Web Hradce Králové

Popisek: Takto vypadá náhled do aplikace na stránkách Hradce Králové, kde můžeme sledovat aktuální uzavírky, místa nehod včetně informací o době trvání a podobně.

Úplné nebo částečné významné uzavírky, nehody a jiná aktuální omezení na silnicích jednaosmdesáti obcí jsou nově k dispozici na městském webovém portálu Hradce Králové. Mapa čerpá aktuální údaje z Národního dopravního informačního centra. Integrace dat do pasportu komunikací trvala několik týdnů.

Mapu lze spustit jak na klasickém počítači, tak v mobilních telefonech, kde je možné otevřít ji pohodlně z městského webu, v němž zaujímá místo mezi dalšími zhruba dvaceti mapovými podklady, nebo přímo v mobilech. Hlavním předpokladem fungování je tedy připojení k internetu. „Prohlížení této nové mapy je pro uživatele mobilních telefonů uživatelsky přizpůsobeno, a je tedy velice přehledné. Rovněž na klasickém počítači se uživatel dostane k základnímu popisu omezení, havárie či uzavírky, a to s přesným umístěním,“ vysvětluje Pavel Struha, správce GIS na královéhradeckém magistrátu.

Lhůta i popis incidentu

Po kliknutí na ikonu, vyznačující typ dopravního omezení, se otevře infomační okno, v němž jsou kromě důvodu dopravního omezení uvedeny i lhůta a objízdné trasy. U zaznamenaných dopravních nehod je navíc stručný popis incidentu.

„O některých uzavírkách, které iniciují vlastníci komunikací, jimiž bývá často kraj či stát, a nikoliv město, se dozvídáme jen písemně. Chtěli jsme proto občanům na jedno snáze dostupné místo koncentrovat všechny údaje, které jsou navíc garantovány Národním dopravním informačním centrem,“ vysvětluje Jiří Svátek, vedoucí odboru rozvoje Magistrátu města Hradec Králové.

Proti původním předpokladům se podařilo do mapy integrovat údaje nejen pro katastr města, ale i pro širší oblast, tedy pro Hradecko a Pardubicko.

Pro srovnání - například jen na území města je zhruba 60 kilometrů silnic, vlastněných státem či Královéhradeckým krajem. Městu pak přímo v katastru města patří asi 102 kilometrů místních komunikací, 294 kilometrů chodníků a 41 kilometrů cyklostezek. Státu patří silnice prvních tříd. Jedná se například o ulici Brněnská, Holická, Víta Nejedlého, Antonína Dvořáka, Koutníkova, Bratří Štefanů a II. silniční okruh, které spravuje zpravidla Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Silnice druhé i třetí třídy patří Královéhradeckému kraji a spravuje je zpravidla Správa a údržba silnic KHK. Mezi tyto silnice patří například ulice Petra Jilemnického, Zborovská, Kladská, Jana Černého, Pouchovská. Městu patří pouze místní komunikace.

Město není jediné, které na webu sleduje dopravní informace. Existuje například portál http://doprava.hradeckralove.cz/, který rovněž o objížďkách a dopravních komplikacích informuje.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tagy
doprava,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace