Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Lidé si mají dát pozor na oblbování. Strážníci si posvítili na pouliční prodejce

23.11.2014
Lidé si mají dát pozor na oblbování. Strážníci si posvítili na pouliční prodejce

Autor: Městská policie Hradec Králové

Popisek: Hradečtí strážníci si více posvítí na pouliční a podomní prodejce. Hrozí jim vysoké pokuty!

Nutně potřebujete nový zámek na dveře! A vy zas levnější elektřinu! Přestože to vyhláška města Hradec Králové zakazuje, podomní prodejci dál obcházejí domy ve městě a obtěžují jejich obyvatele. Od ledna řešila městská policie už téměř čtyřicet událostí, týkajících se této problematiky.

Rekordmanem je „expert přes energii“

V posledních týdnech se s podomními prodejci ve městě doslova roztrhl pytel. Rekordmanem v porušování nařízení je prodejce energií, se kterým městská policie řešila v první polovině listopadu jeho přestupek už podvanácté.

Poslední pokus tohoto pětadvacetiletého muže, který přesvědčuje občany k uzavření smlouvy na dodávku energie, strážníci zaznamenali v Horově ulici, kde žádal občany o předložení již zaplacených faktur. Prý jim určitě nabídne levnější energie. Obyvatelé však zavolali městskou policii.

Vtírnou se a lžou

Další dva podomní prodejce energie lapili strážníci v Třebechovické ulici. „Oba strážníkům tvrdili, že provádějí pouze průzkum a žádné služby nenabízejí. Toto tvrzení však vyvrátili obyvatelé domu. Dvacetiletí prodejci s přestupkem nesouhlasili, proto i oni budou k řešení předáni správnímu orgánu města,“ uvedla mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová.

Tlačil na stařenku. S úspěchem

Neseriózní obchodník úřadoval také v panelovém domě na Moravském Předměstí. Třiadevadesátiletou ženu přesvědčil, že nutně potřebuje nový bezpečnostní zámek dveří. Jeho nátlaku na stařenku si všiml soused, který zavolal městskou policii s tím, že prodejce v domě navštívil více seniorů. Dvaačtyřicetiletý muž seniorce tvrdil, že ve vchodu už vyměnil více zámků a teď přišla řada na ni. S přestupkem nesouhlasil, takže se jím bude zabývat správní orgán města.

Strážníci mohou počínání podomních prodejců řešit na místě pokutou do jednoho tisíce korun. Pokud s tím dotyčný nesouhlasí nebo se ho dopustil opakovaně, předávají událost na magistrát. V případě fyzické osoby může pokuta dosáhnout až 30 tisíc. Pokud se prohřeší podnikatel nebo právnická osoba, může postih činit až 200 tisíc korun.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace