Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Startovací byty v Hradci Králové půjdou na dračku. Mladé rodiny je získají losem

25.11.2014
Startovací byty v Hradci Králové půjdou na dračku. Mladé rodiny je získají losem

Autor: Město Hradec Králové

Popisek: Jeden z domů, kde již startovací byty v Hradci Králové jsou.

Další várka bytových jednotek z programu startovacího bydlení v Hradci Králové je připravena uvítat nájemce, kteří vyhoví podmínkám a vzejdou z losování. To se uskuteční za účasti veřejnosti. Šestadvacet uvolněných bytů o dispozicích 1+kk a 2+kk je opět určeno občanům na začátku jejich ekonomické kariéry, především pak mladým rodinám.

Podmínky, za kterých lze získat startovací bydlení, odsouhlasila tento týden rada města. Dalších šestadvacet šancí na dostupné bydlení nabídne Hradec Králové mladým. Tento krok by měl podpořit jejich setrvání v našem městě a zamezit, aby mladí lidé odcházeli do jiných měst,“hodnotí počin města primátor Zdeněk Fink.

Startovací malometrážní byty, které jsou připravené pro další nájemce, se nacházejí v lokalitě Třebeš v ulici Svatojánská a Ve Stromovce.  Žadatelé, kteří splní podmínky odsouhlasené radou města a budou vylosováni, mohou po uzavření smlouvy v bytě setrvat maximálně tři roky bez možnosti prodloužení. Nebude též možné byty vyměňovat. Nájemné je i nadále v bytech zařazených v programu startovacího bydlení stanoveno ve výši 45,30 Kč/m2/měsíc, což odpovídá zhruba polovině výše tržního nájemného. Do programu startovacího bydlení už nemohou vstoupit ti, kteří už byt před tím od města v tomto režimu získali.

Splňujete podmínky?

Výběrového řízení se mohou zúčastnit jednotlivci, manželé či registrovaní partneři, kteří v den podání žádosti nedosáhli věku 32 let a nejsou v Hradci Králové vlastníky nemovitosti určené k bydlení.

Žadatel nesmí být dlužníkem města ani městských organizací a jeho hrubá mzda dosahuje minimálně výše 16.500,- Kč, přičemž do ní nelze započítat sociální dávky ani jiné finanční podpory a příjem žadatelů žádajících společně nelze sčítat. V případě, že žadatel uvede mylné údaje, nebude město s takovým uchazečem smlouvu uzavírat.

Nevratná kauce nebude nutná

Zároveň dodává, že v případě zjištění nepravdivých tvrzení po uzavření smlouvy, to bude důvod pro její vypovězení. Ti, kteří splní podmínky výběrového řízení, budou pozváni k losování. Podmínkou podání žádosti už letos nebude jednorázová nevratná úhrada ve výši 1210 korun. „Vzhledem k tomu, že poptávka po těchto bytech zhruba čtyřikrát převyšuje nabídku, bude i v tomto případě nejspravedlivějším způsobem losování, a to za přítomnosti veřejnosti,“ upřesňuje Jan Slavík z odboru správy majetku města královéhradeckého magistrátu.

Výběrové řízení bude v nejbližších dnech zveřejněno na úřední desce magistrátu města, a to včetně bližších podmínek, informací o podání žádostí i důležitých termínů. Příjem žádostí započne 1. prosince a potrvá dvanáct dní. Město má pro účely startovacího bydlení vyčleněno 130 bytových jednotek.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace