Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Fiasko koncertu kapely Chinaski. O tom si jinde nepřečtete

08.07.2014
Fiasko koncertu kapely Chinaski. O tom si jinde nepřečtete

Autor: Hradec Králové

Popisek: Rock for People 2014 - momentky z návštěvy vozíčkářů a seniorů

FOTO Podle prvních informací pořadatelů navštívilo letošní ročník festivalu Rock for People, který se od čtvrtka do soboty minulého týdne konal v areálu hradeckého letiště, přes dvacet tisíc lidí. Jedním z tahounů byla i kapela Chinaski. Její show však zaujala pouhých několik desítek lidí. Alespoň to nám napsal zklamaný čtenář Michal, jejich obdivovatel.

„Bylo to celé takové zvláštní. Kapela Chinaski je moje milovaná už řadu let, ale všeho moc škodí. Rádia, četná vystoupení téměř po všech festivalových akcích a k tomu ještě pražská O2 aréna. Je to moc i na mě," uvedl ve svém textu čtenář Michal, který v neděli se svým příspěvkem oslovil KrajskéListy.cz. „Bylo to hodně zvláštní v tom, že kapela dávala show pro několik desítek lidí. To si pamatuji, podobné fiasko, snad jen v dávných dobách v Jičíně a okolí, kde tehdy začínali, jinak ne," dodal Michal a jako důkaz svých slov poslal fotografii. Na té je skutečně vidět, že fanoušků byl nedostatek. Na straně druhé naše redakce oslovila i další návštěvníky. Ti řekli, že vystoupení naší populární kapely zpočátku vázlo a sám frontman obcházel návštěvníky, aby si je přišli poslechnout. Postupem času už mělo jít o výborný hudební zážitek. I tak je zarážející, jak malý zájem Chinaski nejprve vzbudili.

Co se samotné akce týká, ta byla podle všech oslovených výborně zorganizovaná a připravená. „Strážníci městské policie, kteří po dobu festivalu dohlíželi na dodržování veřejného pořádku ve zbytku města i kolem areálu, nemuseli řešit žádná závažná oznámení. V podstatě se dá říci, že z našeho pohledu šlo o běžnou službu, počet oznámení na linku 156 byl oproti minulým letům citelně nižší,“ hodnotil z pohledu strážníků průběh festivalu ředitel městské policie v Hradci Králové Miroslav Hloušek a dodal, že se do takto nízkého počtu oznámení promítá i práce pořadatelské služby.

Nezájem prý doprovázel koncert kapely Chinaski

Městská hromadná doprava, přesněji řečeno speciální festivalová linka, byla akci ušita na míru přímo královéhradeckým dopravním podnikem ve stejném rozsahu jako v loňském roce. Ten vypravil po dobu festivalu v nejžádanějších časech i čtyři spoje během hodiny. „Pořadatel nám za kyvadlovou dopravu, která byla pro návštěvníky festivalu zdarma, uhradí částku 230 tisíc korun. K mírnému navýšení spojů došlo jen na lince číslo 15, protože rozsah objednané kyvadlové dopravy na festivalové lince by sám o sobě nestačil pokrýt poptávku po dopravě na letiště a zpět. Linka číslo 15 byla zajištěna kloubovými autobusy a cestující na ní hradili standardní jízdné,“ vysvětlil ředitel dopravního podniku Miloslav Kulich.

ODJINUD:

Královéhradecký zpravodajský web navrch poznamenal, že jubilejní dvacátý ročník Rock for People se obešel bez větších problémů. Kromě hudby si účastníci užili i spoustu nehudebního programu. Nechyběly filmy, soutěže nebo přednášky. Svůj stánek tu měla například i Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy. Příchozí si mohli podržet štíra nebo obří tarantuli. Zájem byl i o chemické drinky. Festival se navíc snaží být velmi ekologický.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace