Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Na SMS jízdenku se v Hradci Králové uskutečnilo už více než 300 tisíc jízd

17.06.2014
Na SMS jízdenku se v Hradci Králové uskutečnilo už více než 300 tisíc jízd

Autor: DPP Praha

Popisek: SMS jízdenka, ilustrační foto

Prodej SMS jízdenek v královéhradecké MHD překročil v úterý 27. května hranici 300 tisíc kusů, a to od zahájení jejich prodeje v lednu 2012. Navíc je tento typ jízdenky cestujícími stále více využívaný. V rámci moderních technologií rovněž poskytuje dopravní podnik cestujícím zdarma aplikaci „Jízdní řády pro mobilní telefony“.

„Pozitivním jevem je, že se měsíční prodeje od začátku tohoto roku pohybují stále nad hranicí 15 tisíc mobilních jízdenek a stejně tak i skutečnost, že v porovnání období leden až květen 2013 a 2014 došlo ke zvýšení prodejů SMS jízdenek o 47 % z 52 332 na 77 189,“ hodnotí stávající situaci vedoucí marketingu dopravního podniku František Meduna.

Pokud hodnotíme dějinné rekordy – nejlepší měsíc byl v poměrně krátké historii tohoto druhu jízdného listopad 2013 s 17 215 SMS jízdenkami, víkend 2.-3. listopadu 2013 s 690 a nejlepším dnem byl pátek 25. duben 2014 s 825 prodanými jízdenkami, ovlivněný však Majálesem. Běžný den by pak byl s 756 mobilními jízdenkami 7. listopad 2013.

Starší mobily i verze Android

Mobilní jízdenka se stala plnohodnotným způsobem úhrady jízdného v Hradci Králové a díky své jednoduchosti objednání ji stále více využívají občané jiných měst přijíždějící do krajského města služebně, za vzděláním, za kulturou či zdravotnickou péčí.

Už několik let využívají cestující královéhradeckého dopravního podniku zdarma pohodlnou aplikaci s jízdními řády do chytrých mobilních telefonů. „Pro cestující máme k dispozici jak verze pro starší mobilní telefony, tak i verze on-line a off-line pro systém Android. Počty mobilních telefonů a různých verzí operačních systémů se neustále rozrůstají. Nově nabízíme pro cestující na stránkách i aplikace pro mobilní telefony se systémem iPhone a Windows Phone,“ dodává František Meduna.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace