Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Cennosti v autě? Jako byste je dali zlodějům

10.03.2014
Cennosti v autě? Jako byste je dali zlodějům

Autor: autoweb.cz

Popisek: Krádež, ilustrační foto

KRIMI Auto na parkovišti u obchodního centra s klíčky v zapalování, otevřeným okénkem nebo s plnou peněženkou či notebookem na sedadle. Že byste svoje věci takhle nenabízeli zlodějům jako na zlatém podnosu?

Omyl! Městská policie by mohla vyprávět. Ve snaze předcházet krádežím proto strážníci pravidelně kontrolují parkoviště a roztržité nebo neopatrné řidiče na rizika upozorňují. Buď osobně, nebo letákem vloženým za stěrač.

Auto není trezor

Při pohledu dovnitř některých zaparkovaných aut strážníci kroutí hlavou, protože co v nich někteří řidiči nechají napospas osudu, je mnohdy neuvěřitelné. Právě zaparkovaná auta jsou přitom často terčem zlodějů.

Na sedadlech nebo palubních deskách hlídky městské policie běžně vidí dámské kabelky, kufříky, batůžky, tašky, peněženky, mobilní telefony, navigace, fotoaparáty, různou elektroniku, peníze, ale třeba i dražší sportovní vybavení - lyže, snowboardy, kola…

„Lidé si neuvědomují, že auto není trezor a parkoviště působí jako anonymní nepřehledné místo, což zlodějům nahrává. Nejlepší prevencí krádeží je nenechávat ve vozidle viditelně odložené věci,“ radí řidičům mluvčí hradecké městské policie Eva Čížková. Nejohroženějšími místy jsou podle ní především parkoviště s množstvím aut, tedy například u obchodních center, na sídlištích nebo při festivalech, sportovních utkáních a dalších akcích s velkou návštěvností.

Za svou starost dostali policisté ještě vynadáno

Hlídky strážníků se však často setkávají i s tím, že řidiči nezapomínají jen na věci uvnitř aut, ale klidně odejdou, aniž by vůz zabezpečili. Otevřená okna i dveře? Běžné! „Několikrát týdně naše hlídky řeší zapomenutá stažená okénka, klíčky v zapalování nebo klíčky ve dveřích, dokořán otevřené dveře či otevřený kufr,“ tvrdí Eva Čížková. „V takových případech se snažíme spojit s majitelem auta, a pokud se to nepodaří, vůz zajistíme proti krádeži a majiteli necháme za stěračem vzkaz, že si klíčky může vyzvednout na služebně.“   

V letních měsících se strážníci navíc zaměřují i na to, zda v zaparkovaných autech nejsou za horkých dnů ponechány děti nebo zvířata, pro něž může být zavřené auto smrtelnou pastí. Teploty uvnitř stojícího zavřeného vozu v teplých slunečných dnech se běžně pohybují třeba kolem sedmdesáti stupňů Celsia! Kvůli takovým oznámením strážníci v létě vyjíždějí často. Ne vždy se však dočkají vděku.

„Objevili jsme například dítě v autě na parkovišti u jednoho obchodního domu, a když se nám podařilo najít jeho babičku, ještě jsme dostali vynadáno,“ vzpomíná na jeden z případů mluvčí městské policie. Obvykle však lidé v podobných případech sami vyhledávají pomoc strážníků. „Vloni v létě jedna maminka zamkla dítě i s klíčky v autě a na pomoc si zavolala hlídku. Ta samozřejmě ráda pomohla. Hůře dopadl labrador, který se doslova upekl v autě při jedné akci na letišti,“ přiblížila nešťastnou událost.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace