Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Malí romští záškoláci si místo školy hráli na dětském hřišti

24.02.2014
Malí romští záškoláci si místo školy hráli na dětském hřišti

Autor: archiv

Popisek: Městská policie, ilustrační foto

KRIMI V dopoledních hodinách si ve čtvrtek skupinka romských dětí hrála na dětském hřišti. Aktovky měly schované v křoví. Čtyři dívky a jeden chlapec ve věku 11-13 let přiznali, že do školy ani nedorazili.

Strážníci je požádali o kontakt na rodiče. Některé děti ho však neznaly, proto musela další hlídka do školy, kde jim třídní učitelka poskytla telefonní čísla. Operační pracovník městské policie je pak vyrozuměl a požádal, aby si přijeli děti převzít. Zároveň je poučil, že událost bude předána k řešení oddělení sociálně právní ochrany dětí magistrátu.

Mladý muž, oblečen pouze do trenýrek, mikiny a jedné boty se ve večerních hodinách pohyboval v okolí Šimkových sadů. Přivolané hlídce vysvětlil, že všechny věci zahodil, když utíkal před skupinkou studentů. Strážníci zkontrolovali okolí, ale žádné studenty nespatřili. Na travnaté ploše však nalezli všechny mladíkovy osobní věci, včetně oblečení. Devatenáctiletý muž se oblékl a na doporučení strážníků odešel do azylového domu.

Procházející hlídka městské policie si na Riegrově náměstí všimla tří dívek, které klečely na kolenou na chodníku. Na dotaz, co se stalo a zda nepotřebují pomoc, dívky vysvětlily, že jedné z nich spadla do odvodňovacího kanálu dvousetkorunová bankovka. Strážníkům se ji podařilo vytáhnout. Dívky poděkovaly a spěchaly na vlak.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace