Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hasiči bojovali o život psa, kterého majitel shodil z mostu

19.02.2014
Hasiči bojovali o život psa, kterého majitel shodil z mostu

Foto: Archív

Popisek: Pes, ilustrační foto

KRIMI Z trestného činu je podezřelý majitel psa, kterému se v neděli večer zvíře utopilo v řece Labi. Při příjezdu hlídky městské policie se na místě již nacházeli hasiči. Bojovali o život psa, kterého se jim podařilo z řeky vytáhnout.

Pomocí masáže srdce se ho pokoušeli oživit. Bohužel byl již mrtvý. Muž, který se představil, jako majitel, uvedl, že pes mu při venčení spadl z Pražského mostu. Ve stejnou chvíli přistoupila ke strážníkům mladá žena. Vysvětlila, že je spolumajitelkou psa a mužovou bývalou přítelkyní. Domnívá se, že psa utopil schválně, protože jí celý den vyhrožuje jeho usmrcením. Devětadvacetiletá žena ukázala strážníkům i sms v mobilním telefonu, kde jí bývalý přítel vyhrožuje zabitím psa. Událost si převzala k šetření Policie ČR.

Strach ze tmy

Krátce před šestou hodinou ranní se ozývalo z restaurace na Starém městě volání o pomoc. Nářek zaslechl okolo procházející muž a informoval městskou policii. Strážníci zjistili, že v uzamčené provozovně zůstala návštěvnice. Zdravotně je v pořádku, jen má ve tmě strach. Operační pracovník kontaktoval provozovatele. Ten se dostavil na místo a odemknul. Dvacetiletá dívka z Třebechovic pod Orebem nedokázala vysvětlit, jak se mohlo stát, že zůstala zamčená. Možná usnula. Někde však ztratila mobilní telefon, a tak si sama nemohla přivolat pomoc. Lehce opilou dívku převezl majitel restaurace do místa bydliště.

Spící dvojici nalezla hlídka městské policie v pátek při preventivní kontrole opuštěné vily na Moravském Předměstí. Po jejich probuzení se ukázalo, že se jedná o třicetiletou ženu z Olomouce a jednatřicetiletého muže Jičína, po kterých pátrá Policie ČR. Strážníci je zadrželi a předali k šetření přivolané hlídce policistů.

Rozkopané popelnice

Během uplynulého víkendu převážely hlídky městské policie na hradeckou protialkoholní záchytnou stanici sedm opilců. Jednalo se o jednoho mladistvého, dvě ženy a čtyři muže. Hlídky městské policie je nacházely na lavičkách, v prostřední MHD, ale i uprostřed vozovky. Nejvíce alkoholu, 3,6 promile, prokázala orientační dechová zkouška šedesátileté ženě, která se i přes svou opilost snažila dostat do azylového domu. Patnáctiletý mladík byl předán otci a bude řešen na oddělení sociálně právní ochrany dětí MmHK.

Hlukem, křikem a rozkopáváním odpadkových košů upoutali v sobotu pozornost dva mladíci. Probudili spící občany, kteří pak informovali městskou policii. Strážníkům se díky popisu podařilo mladíky dostihnout v nedaleké ulici. Přestože se v ulicích nikdo nenacházel, devatenáctiletý mladík tvrdil, že popelnice rozkopala dvojice mužů, která se je pokusila i napadnout. Oba muži byli seznámeni s tím, že se událost bude řešit u správního orgánu MmHK.

Ženu napadl opilý muž

Uprostřed křižovatky, na ostrůvku u přechodu pro chodce, stál v sobotu delší dobu starší muž. Choval se zmateně a projíždějící řidiči měli obavy, aby nevstoupil do vozovky. Strážníci muže převedli na chodník a zeptali se ho, zda nemá zdravotní obtíže. Osmasedmdesátiletý senior sdělil, že neví, kde je. To se mu nikdy předtím nestalo. Hlídka zjistila jeho bydliště a rozrušeného muže převezla domů.

Rozrušená mladá žena oznámila na tísňové lince městské police, že byla napadena opilým mužem. Strážníkům uvedla, že jí neznámý muž napadl na chodbičce u toalet restaurace. Nejdříve ji osahával na intimních místech, a když se bránila, nakopl jí a polil pivem. Vyhrožoval, že si jí najde a pak utekl. Otřesená devětatřicetiletá žena neměla žádné viditelné zranění a přivolání lékaře odmítla. Strážníci předali událost k šetření Policii ČR.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL