Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hasiči bojovali o život psa, kterého majitel shodil z mostu

19.02.2014
Hasiči bojovali o život psa, kterého majitel shodil z mostu

Foto: Archív

Popisek: Pes, ilustrační foto

KRIMI Z trestného činu je podezřelý majitel psa, kterému se v neděli večer zvíře utopilo v řece Labi. Při příjezdu hlídky městské policie se na místě již nacházeli hasiči. Bojovali o život psa, kterého se jim podařilo z řeky vytáhnout.

Pomocí masáže srdce se ho pokoušeli oživit. Bohužel byl již mrtvý. Muž, který se představil, jako majitel, uvedl, že pes mu při venčení spadl z Pražského mostu. Ve stejnou chvíli přistoupila ke strážníkům mladá žena. Vysvětlila, že je spolumajitelkou psa a mužovou bývalou přítelkyní. Domnívá se, že psa utopil schválně, protože jí celý den vyhrožuje jeho usmrcením. Devětadvacetiletá žena ukázala strážníkům i sms v mobilním telefonu, kde jí bývalý přítel vyhrožuje zabitím psa. Událost si převzala k šetření Policie ČR.

Strach ze tmy

Krátce před šestou hodinou ranní se ozývalo z restaurace na Starém městě volání o pomoc. Nářek zaslechl okolo procházející muž a informoval městskou policii. Strážníci zjistili, že v uzamčené provozovně zůstala návštěvnice. Zdravotně je v pořádku, jen má ve tmě strach. Operační pracovník kontaktoval provozovatele. Ten se dostavil na místo a odemknul. Dvacetiletá dívka z Třebechovic pod Orebem nedokázala vysvětlit, jak se mohlo stát, že zůstala zamčená. Možná usnula. Někde však ztratila mobilní telefon, a tak si sama nemohla přivolat pomoc. Lehce opilou dívku převezl majitel restaurace do místa bydliště.

Spící dvojici nalezla hlídka městské policie v pátek při preventivní kontrole opuštěné vily na Moravském Předměstí. Po jejich probuzení se ukázalo, že se jedná o třicetiletou ženu z Olomouce a jednatřicetiletého muže Jičína, po kterých pátrá Policie ČR. Strážníci je zadrželi a předali k šetření přivolané hlídce policistů.

Rozkopané popelnice

Během uplynulého víkendu převážely hlídky městské policie na hradeckou protialkoholní záchytnou stanici sedm opilců. Jednalo se o jednoho mladistvého, dvě ženy a čtyři muže. Hlídky městské policie je nacházely na lavičkách, v prostřední MHD, ale i uprostřed vozovky. Nejvíce alkoholu, 3,6 promile, prokázala orientační dechová zkouška šedesátileté ženě, která se i přes svou opilost snažila dostat do azylového domu. Patnáctiletý mladík byl předán otci a bude řešen na oddělení sociálně právní ochrany dětí MmHK.

Hlukem, křikem a rozkopáváním odpadkových košů upoutali v sobotu pozornost dva mladíci. Probudili spící občany, kteří pak informovali městskou policii. Strážníkům se díky popisu podařilo mladíky dostihnout v nedaleké ulici. Přestože se v ulicích nikdo nenacházel, devatenáctiletý mladík tvrdil, že popelnice rozkopala dvojice mužů, která se je pokusila i napadnout. Oba muži byli seznámeni s tím, že se událost bude řešit u správního orgánu MmHK.

Ženu napadl opilý muž

Uprostřed křižovatky, na ostrůvku u přechodu pro chodce, stál v sobotu delší dobu starší muž. Choval se zmateně a projíždějící řidiči měli obavy, aby nevstoupil do vozovky. Strážníci muže převedli na chodník a zeptali se ho, zda nemá zdravotní obtíže. Osmasedmdesátiletý senior sdělil, že neví, kde je. To se mu nikdy předtím nestalo. Hlídka zjistila jeho bydliště a rozrušeného muže převezla domů.

Rozrušená mladá žena oznámila na tísňové lince městské police, že byla napadena opilým mužem. Strážníkům uvedla, že jí neznámý muž napadl na chodbičce u toalet restaurace. Nejdříve ji osahával na intimních místech, a když se bránila, nakopl jí a polil pivem. Vyhrožoval, že si jí najde a pak utekl. Otřesená devětatřicetiletá žena neměla žádné viditelné zranění a přivolání lékaře odmítla. Strážníci předali událost k šetření Policii ČR.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace