Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Zákazníci v obchodech nakupovali za pět prstů

22.10.2013
Zákazníci v obchodech nakupovali za pět prstů

Autor: profimedia.cz

Popisek: Kvůli rozlitému pivu skončili nakonec v chorvatském vězení

Královéhradečtí policisté vyšetřovali v uplynulém týdnu několik případů krádeží v obchodech. Zákazníci "nakupovali" nejen potraviny, ale i oblečení.

K první krádeži došlo  na ulici Víta Nejedlého v  Hradci Králové. Čtyřiadvacetiletý muž si zde na prodejní ploše uschoval do kapsy bundy dva rohlíky a 320 gramové balení klobás v celkové hodnotě 67 korun a prošel bez zaplacení pokladnou. Zde jej zadržela ostraha prodejny. Tohoto jednání se dopustil přesto, že byl rozsudkem rychnovského soudu v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen a z výkonu trestu pár měsíců podmíněně propuštěn.

Ukradené párky, bramborové knedlíky i česnek

K dalšímu případu došlo na Rašínově třídě v Hradci Králové. Třiatřicetiletá žena z Hradce Králové zde byla v hypermarketu zadržena pracovníkem bezpečnostní služby poté, co prošla pokladní zónou, aniž by uhradila část „nakoupeného“ zboží. Na prodejní ploše měla totiž krátce předtím  odcizit různé zboží, které si v převlékací kabince poschovávala do batohu a do kapes mikiny i kalhot. Jednalo se o psí pochoutku, bylinkové máslo, bramborový knedlík, vakuově balené párky, uherské klobásy a česnek. Vše v celkové hodnotě  150 korun. Svého jednání se dopustila i přesto, že byla na základě rozsudku náchodského soudu za obdobnou trestnou činnost již v minulosti odsouzena.

Záznam o sdělení podezření si v těchto dnech na OOP III převzal také devatenáctiletý mladík z Hradce Králové. Je důvodně podezřelý, že krádežemi zboží v obchodním centru na ulici Brněnská, kterých se měl dopouštět od srpna do září 2013, způsobil celkovou škodu za téměř 6,5 tisíce korun. Z obchodů s módou se tak postupně ztratily pánské rifle, dvě košile, čtyři pánská tílka, dva pánské opasky, tři trika a  bunda. Takto získané oblečení měl následně prodat neznámým osobám a peníze použít pro vlastní potřebu. Poslední krádeže se měl dopustit v polovině září, kdy zde z jednoho obchodu odcizil stereo sluchátka. Ty však policie u podezřelého stačila zajistit a vrátit zpět poškozené společnosti.

O zásazích Policie ČR v Hradci králové informovala  Lenka Burýšková, mluvčí KŘ PČR Hradec Králové.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace