Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dopravní podnik města Hradce Králové odhalí své zákulisí

26.09.2013
Dopravní podnik města Hradce Králové odhalí své zákulisí

Foto: DPP

Popisek: Ilustrační fotografie.

Jak vlastně funguje královéhradecká městská hromadná doprava? Jaké je její zákulisí? Nahlédnout pod kapoty autobusů a trolejbusů nebo elektrobusu a vůbec pod pokličku celé MHD mohou zájemci při dni otevřených dveří Dopravního podniku města Hradce Králové.

Po pěti letech se návštěvníkům opět otevře areál v Pouchovské ulici i zázemí terminálu hromadné dopravy, tentokrát u příležitosti 85. výročí založení zdejší městské hromadné dopravy. Den otevřených dveří Dopravního podniku města Hradce Králové se koná  5. října od 9 do 14 hodin. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Magdaléna Vlčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

Den otevřených dveří se však neomezí jen na pouhé zpřístupnění podniku, ale připraven je bohatý program pro všechny věkové kategorie. K vidění bude nejmodernější technika a nejnovější vozy MHD, stejně tak jako odlesk historie. Tu budou reprezentovat historická vozidla, která budou zdarma vozit cestující mezi areálem dopravního podniku v Pouchovské ulici a terminálem hromadné dopravy. Historii a současnost v jednom pak mohou zájemci zhlédnout při křtu nově vydané knihy o královéhradecké městské hromadné dopravě.

„Vstup na akci je zdarma – bezplatně se cestující svezou i na mimořádné lince mezi areálem podniku v Pouchovské ulici 153 a terminálem hromadné dopravy,“ zve návštěvníky ředitel dopravního podniku Miloslav Kulich.

Obě místa propojí mimořádná linka, na které pojedou historická vozidla označená 85 – Den otevřených dveří (odjezd z THD: nástupiště D1). Dopravu zajistí autobusová legenda autokar ŠKODA 706 RTO LUX nebo autobus ŠKODA 706 RTO MTZ a trolejbus Škoda 9 Tr HT28 či KAROSA B 732.1654. 

V Pouchovské ulici čeká nejen fandy veřejné dopravy prohlídka celého areálu včetně nového centrálního dispečinku, zázemí řidičů a učeben autoškoly. Představeny budou všechny typy aktuálně provozovaných vozidel MHD včetně úplné novinky - elektrobusu SOR EBN 9.5 a vozidla dílenská. „Samozřejmostí bude i oblíbený průjezd autobusů MHD s návštěvníky myčkou a prohlídka dílen a dalších prostor servisního a technického zázemí společnosti,“ dodává vedoucí marketingu Dopravního podniku města Hradec Králové František Meduna.

V rámci doprovodného programu se v 11 hodin uskuteční i slavnostní křest a autogramiáda ojedinělé publikace Historie městské hromadné dopravy v Hradci Králové 1928–2013. Autorka Helena Rezková se spoluautory poprvé uceleně a s novým pohledem zmapovala pozoruhodnou historii a současnost MHD v Hradci Králové. Kniha byla vydána v nákladu 1 500 ks s rozsahem 272 stran a obsahuje 890 fotografií. Zájemci si budou moci knihu přímo na místě i zakoupit za zvýhodněnou cenu a od 8. října pak bude k dispozici v síti královéhradeckých knihkupectví.

„Novinkou bude i moderovaná účast BESIP teamu Ministerstva dopravy – nevšední prezentace problematiky bezpečnosti silničního provozu, autogramiády fotbalistů FC Hradec Králové od 9.30 do 10.30 hodin a hokejistů Mountfield HK od 12.30 do 13.30 hodin. Návštěvníky čeká také výstava elektrokol a elektroskútrů předního světového výrobce firmy Guewer,“ vypočítává další lákadla akce Franišek Meduna.

Příznivci motosportu se tu mohou potkat i s mistrem ČR Davidem Látrem a motocyklovým týmem MOTORPOWER 81.  Zájemci se mohou po dobu celé akce setkat s autorkou knížek o tvoření s dětmi a pohádkových příběhů Markétou Vítkovou. Její nejnovější knížka Překvapení skřítka Modrovouska a jiné pohádky z Hradce Králové skrývá 14 pohádek a jedna z nich je přímo vázána na dopravní podnik.  Děti se také mohou svézt po okružní trase v prostorách areálu společnosti turistickým hradeckým silničním vláčkem.

Po celou dobu konání akce mohou získat v Zákaznickém centru v Pouchovské ulici noví zákazníci městskou a volnou kartu za zvýhodněnou cenu. Na Terminálu hromadné dopravy si bude možné prohlédnout i originální dispečerské pracoviště „koule“.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL