Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hledají se kupci městských bytů formou veřejné aukce

07.09.2013
Hledají se kupci městských bytů formou veřejné aukce

Autor: profimedia.cz

Popisek: Moderní byt, ilustrační foto

Historicky první prodej zbytkových městských bytů formou veřejné aukce čeká příští pátek Hradec Králové. Prvních šest bytů, které si od města nekoupil doposud žádný zájemce obvyklou cestou a podle úředních pravidel, bude předmětem transparentní živé cenové soutěže s cílem najít kupce.

Nemovitý majetek, který doposud nenašel svého kupce prostřednictvím směrnicových pravidel a úřední desky, bude podroben aukci. Jedná se o způsob, který zaručí transparentnost prodeje, urychlí a zpružní celý proces. Město vysoutěžilo provozovatele veřejné aukce a předalo celou transakci do rukou odborníkům, kteří aukce smějí pořádat. Kralovehradeckenovinky.cz o tom informovala Magdaléna Vlčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

Aukce se může zúčastnit kdokoliv, kdo chce nemovitost koupit, ale i ten, který chce jen této zajímavé transakci přihlížet. Je však třeba dbát pokynů organizátora aukce a předem se seznámit s jeho podmínkami.

„V první řadě tímto způsobem chceme řešit prodej zbytkových bytů, které zbyly v bytových domech určených k privatizaci nebo prodeji. V prvním kole aukce, které se uskuteční 13. září od deseti hodin v Aldisu, bude v nabídce šest bytů o nejrůznějších dispozicích,“ uvedl Ondřej Votroubek, vedoucí odboru správy majetku města královéhradeckého magistrátu.

Zákon o obcích definuje, že o prodeji městského majetku rozhoduje zastupitelstvo, současně je v platnosti vyhláška, která stanoví možnost nákupu při dosažení nejvyšší ceny. Město se rozhodlo jít cestou takzvané rezervované ceny, což je cena, kterou vždy předem schválí zastupitelé. Aukce rozhodne o ceně, která pokud dosáhne minimálně výše rezervované ceny, bude cenou konečnou a vítěz může s městem uzavřít smlouvu. Pokud rezervované ceny dosaženo v aukci nebude, musí se zastupitelé do šedesáti dnů od aukce rozhodnout, zda se majetek prodá či neprodá za nižší než původně rezervovanou cenu.

„Do této chvíle se prodej nemovitostí odehrával prostřednictvím úřední desky a podle regulí, které stanovila příslušná směrnice. V případě, že se prodej formou aukcí osvědčí, uvažujeme o dalších veřejných aukcích a to i elektronických,“ doplnil Martin Soukup, náměstek primátora, do jehož gesce správa majetku spadá.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace