Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Rozpočet města: Nově, přehledně a transparentně na webu

05.09.2013
Rozpočet města: Nově, přehledně a transparentně na webu

Autor: Archív města

Popisek: Hradec Králové

Pouhým klikáním může už od této chvíle kontrolovat hospodaření Hradce Králové za posledních pět let kterýkoliv občan na svém počítači nebo chytrém mobilním telefonu. Nově lze zjistit statistiky podle přání nebo vyhledávat podle klíčových slov.

Průhlednější financování je v souladu s programovým prohlášením a požadavkem vedení města pro toto volební období. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Magdaléna Vlčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

Hradec Králové se od září opět více otevírá svým občanům. Začíná totiž poskytovat novou unikátní službu, která umožní široké veřejnosti kontrolovat hospodaření města v jakémkoli okamžiku a z libovolného místa. Na webových stránkách města je nyní k dispozici veřejnosti detailní informace o hospodaření s veřejnými prostředky v podobě tzv. „Rozklikávacího rozpočtu“. Jde o přehledné a aktuální informace o stavu rozpočtu města ve formě, která je snadno srozumitelná jak odborné tak laické veřejnosti.

Rozpočet v tabulkové pdf podobě je každoročně vyvěšován kromě úřední desky i na městském webu, hledání v něm je však obtížnější. Nově zpřístupněný rozpočet nabízí vyhotovení statistik podle přání, lze v něm hledat i podle zadaných klíčových slov.

Aplikace je jednoduchá a velmi přehledná, jak tvrdí její tvůrci

„Hlavní předností  řešení je jednoduché intuitivní ovládání a interaktivní grafické znázornění informací na webových stránkách města.  Občan zde nalezne informace o základním rozdělení rozpočtu města a jeho vývoji. Díky unikátní hierarchické struktuře rozpočtových akcí poskytuje souhrnné i detailní informace o stavu jednotlivých rozpočtových akcí ve formě interaktivního stromu včetně grafického znázornění a meziročního srovnání. Statistiky největších rozpočtových akcí z oblastí příjmů a výdajů a jejich grafického znázornění jsou samozřejmostí tohoto řešení včetně fulltextového vyhledávání pro okamžité zjištění konkrétních položek výdajů či příjmů.,“ vysvětlují tvůrci aplikace ze společnosti MARBES CONSULTING s.r.o., která s městem úzce spolupracuje už řadu let.

Obsluhování aplikace nevyžaduje žádné pokročilé znalosti, je triviální a může v něm pracovat každý. Uživatelům nabízí bez jakékoliv registrace pohodlný přístup k detailním informacím, a to pomocí jednoduchého klikání myší. Aplikace je přístupná i přes chytrý mobilní telefon nebo stále populárnější tablet. „Tento počin byl pro nás rovněž jedním z prioritních úkolů a kroků k otevřené radnici. Jde o uživatelsky příjemnou a velice přehlednou verzi rozklikávacího rozpočtu, která patří mezi nejlepší v Čechách,“ hodnotí pozitivně zavedení novinky pro veřejnost primátor města Zdeněk Fink.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace