Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Lesy už jsou čisté, gumy z letecké střelnice jsou pryč

06.08.2013
Lesy už jsou čisté, gumy z letecké střelnice jsou pryč

Autor: profimedia.cz

Popisek: Pneumatiky, ilustrační foto

Městské lesy Hradec Králové dokončují likvidaci stovek pneumatik, které zůstaly v lese poblíž Bělečka jako pozůstatek někdejší vojenské letecké střelnice.

Vyčištěním prostoru dopadových ploch, na které vojenští piloti před desetiletími cvičně shazovali betonové napodobeniny bomb, tak správce městského lesního majetku veřejnosti zpřístupnil další krásný kout příměstských rekreačních lesů. O vyčištění lesů informoval Kralovehradeckenovinky.cz Martin Černý z kanceláře primátora Magistrátu města Hradec Králové.

„Zátěž po vojácích jsme se rozhodli zlikvidovat letos v dubnu a nyní práce končí. Původně jsme počítali s tím, že půjde asi o 200 kusů pneumatik z letadel i aut, ale nakonec jich bylo více než dvojnásobné množství. Jednalo se zhruba o dvacet tun pneumatik, které jsme odvezli k likvidaci do Lodína,“ uvedl ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán. Dodal, že náročnější než se čekalo, byla i manipulace s pneumatikami. Kromě jiného proto, že nešlo o jednotlivé kusy, ale množství gum vzájemně pospojovaných řetězy a dráty do velkých kruhů tvořících dopadové plochy střelnice. Ve zhruba třicetihektarové lokalitě, kde se po odchodu vojáků nacházely také zbytky železobetonových napodobenin bomb nebo měděných patron, zůstaly do současnosti už jen pneumatiky. O věci s obsahem železa nebo barevných kovů se už dříve postarali „bombokopové“, kteří nalezený materiál zřejmě zpeněžili ve sběrnách druhotných surovin.  

„Náklady na likvidaci pozůstatků bývalé letecké střelnice činí zhruba 100 tisíc korun a kromě Městských lesů Hradec Králové se na nich finančně podílí také město,“ uvedl vedoucí magistrátního odboru správy majetku města Ondřej Votroubek.     

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace