Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Policie řeší nejen psí události, ale i jiných „kamarádů" člověka, třeba selátka

02.08.2013
Policie řeší nejen psí události, ale i jiných „kamarádů člověka, třeba selátka

Autor: MP

Popisek: Selátko na procházce

Někteří majitelé si neuvědomují, že dodržování OZV „O pravidlech pro pohyb psů na veřejném prostranství“, platí pro všechny stejně, ať už se jedná o zvíře malé, velké, s výcvikem či bez něj.

Nikdy dopředu nedokáže majitel sebehodnějšího psa odhadnout jeho reakci na jiné zvíře, běžícího člověka nebo nenadálou situaci. Poté dochází ke konfliktu, který může skončit jen hádkou, ale bohužel často i zraněním. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Eva Čížková, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

Pokud pes způsobí škodu (na věci – rozkouše, potrhá, zničí věc, na zdraví – pokouše jiné zvíře, člověka), je vlastník (majitel) psa za tuto škodu odpovědný. Za porušení vyhlášky je majitel psa řešen pokutou do tisíce korun, pokud však dojde ke škodě na majetku, či ke zranění, pokuta u správního orgánu může dostáhnout až několika tisíc korun, případně se může jednat i o trestný čin.

K jednomu z konfliktů došlo včera v centru města. Kolemjdoucí muž byl pokousán psem, kterého na flexibilním vodítku venčila jeho majitelka. Zvíře bylo bez náhubku, který je v těchto místech povinný. K vážnému zranění nedošlo, je však nutné psa opakovaně nechat vyšetřit u veterinárního lékaře a zprávu předat poškozenému. Majitelka za porušení vyhlášky města byla vyřešena pokutou 500 korun. 

Na vodítko musí pes i sele

Další událost se stala na Moravském Předměstí, kdy na běžce zaútočil pes venčící se na volno. Mezi mužem a majitelkou zvířete došlo k hádce. Žena obviňovala sportovce, že jí do psa kopl. Ten však uváděl, že to není pravda, protože pouze nastavil nohu, aby zabránil kousnutí do svalové tkáně. Majitelka se obhajovala tím, že pes je malý a nikomu by neublížil. Teprve po přivolání hlídky městské policie se vyhrocená situace uklidnila a oba účastníci hádky si celou událost objasnili. Strážníci ženu poučili o povinnostech vyplývajících z obecně závazné vyhlášky, týkající se pravidel pro pohyb psů na územní města. 

Volně pobíhající malé selátko potkala hlídka městské policie při kontrole okrajové části města. Utíkalo po ulici, až se dostalo na soukromý pozemek. Strážníky oslovila žena, která se představila jako chovatelka zvířete a požádala o pomoc. Majitelé domku umožnili strážníkům vstup na zahradu. Ti sele odchytli a vrátili zpět chovatelce.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace