Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Město Hradec Králové začalo stavět nové dopravní hřiště

23.07.2013
Město Hradec Králové začalo stavět nové dopravní hřiště

Autor: profimedia.cz

Popisek: Dopravní hřiště, ilustrační foto

Zřejmě už od příštího roku by děti z hradeckých mateřských a základních škol mohly absolvovat dopravní výuku na novém dopravním hřišti, které město začalo stavět nedaleko třebešské sportovní haly. Výstavba by měla trvat do konce roku.

Stavba nového dopravního hřiště je v Hradci Králové nutností, protože stávající hřiště umístěné v areálu malšovického Všesportovního stadionu nevyhovuje. Kralovehradeckenovinky.cz o tom informoval Martin Černý, kancelář primátora, Magistrát města Hradec Králové.

 „Je tam málo výukových prvků, chybí některé typy křižovatek i zázemí, kořenový systém okolních stromů navíc silně narušil komunikace,“ uvedl náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Jeho slova potvrzuje i městská policie, která dopravní výuku ve spolupráci s domem dětí a mládeže a Besipem zajišťuje. „Stávající hřiště je zastaralé a nevyhovující. Kromě jiného tam zcela chybí zázemí v podobě učeben, skladu na kola a sociální zařízení. Jsme nuceni například vyučovat přímo na zemi na pozemní komunikaci, kde si vytváříme provizorní stanoviště pro teoretické opakování a nácvik první pomoci. Výuka probíhá za každého počasí a proto je omezena na období od dubna do června a od září do zhruba poloviny října,“ prohlásila Eva Čížková z Městské policie Hradec Králové. Doplnila, že z toho důvodu nejsou strážníci schopni zajistit více kurzů, a to i přesto, že zájem škol je více než dvojnásobný.

Stavba bude probíhat na etapy

Vládní výbor pro bezpečnost v silničním provozu BESIP doporučuje dopravní výuku žáků ZŠ v rozsahu nejméně osmi hodin, situace na starém dopravním hřišti umožňuje maximálně tříhodinovou výuku. Kvůli nevyhovujícímu hřišti se v krajském městě nemohou konat ani krajská kola dopravních soutěží. Tomu bude konec, i když ne hned od příštího roku. Stavbu dopravního hřiště v Třebši radnice z finančních důvodů rozdělila do více etap. První, kterou provede letos, zahrne výstavbu hlavních komunikací a výukových prvků, zázemí přijde na řadu až později. „Dopravní hřiště bude moderní se všemi typy křižovatek, tedy okružní, stykovou i průsečnou, zastávkami městské hromadné dopravy, železničním přejezdem i přechody pro chodce. Rádi bychom, aby práce skončily do konce letošního roku. Zázemí následně postavíme v nejbližších letech,“ řekl Jindřich Vedlich. Stavba má přijít na zhruba 7,1 milionů korun. 

Přesto, že stávající dopravní hřiště nevyhovuje a chybějící zázemí umožňuje dopravní výuku jen v teplejších měsících, daří se městské policii neustále zvyšovat počet dětí, které praktickou výuku na dopravním hřišti absolvují. Zatímco v roce 2008 prošlo 55 kurzy 902 žáků, vloni to bylo už 1540 žáků, kteří se zúčastnili 129 kurzů. Před praktickou výukou na dopravním hřišti děti absolvují teoretickou část ve svých třídách, kam za nimi chodí lektoři oddělení prevence kriminality hradecké městské policie.     

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace