Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Z Hradce přímo na lyže. Rozjíždí se tradiční skibus do areálu v Deštném v Orlických horách

14.12.2017
Z Hradce přímo na lyže. Rozjíždí se tradiční skibus do areálu v Deštném v Orlických horách

Autor: MěÚ Hradec Králové

Popisek: Skibus

I letos budou moci milovníci lyžování jezdit z Hradce Králové přímo do areálu v Deštném v Orlických horách skibusem dopravního podniku. Pro držitele městské karty bude cena jízdného zvýhodněná zhruba o dvacet procent, další slevu dostanou cestující na skipasy v lyžařském areálu. Podle sněhových podmínek bude provoz linky zahájen v sobotu 16. prosince a potrvá až do neděle 25. března.

V tomto období pojede skibus každý víkend, a navíc také denně ve dnech 25. prosince až 1. ledna, o pololetních prázdninách v pátek 2. února a poté ještě v době jarních prázdnin okresu Hradec Králové 19. až 25. února. Hlavní sezona skicentra je od 24. prosince do 19. března.

Z Hradce přímo na lyže

Skibus je přímou linkou a po trase do lyžařského centra Deštné v Orlických horách nikde jinde nezastavuje. „Jízdné bude možné platit jak v hotovosti, tak městskou kartou, přičemž bude i letos úhrada městskou kartou zvýhodněná. Lyže odveze autobus zdarma,“ říká vedoucí marketingu dopravního podniku František Meduna. Jednosměrné jízdné na trase Hradec Králové – Deštné (nebo opačně) bude stát 70 korun při platbě v hotovosti, zpáteční v tomto případě přijde na 130 korun. Při použití městské karty cestující zaplatí 55 korun, za zpáteční 105 korun.

A to není všechno

„Po příjezdu v 9 hodin na parkoviště přímo pod sjezdovkou v Deštném si cestující mohou ponechat svoje zavazadla ve voze. Po dohodě s řidičem je možné si ve skibusu v průběhu dne také odpočinout či vyměnit věci,“ dodává František Meduna. Na zpáteční cestu skibus vyrazí v 16.15 hodin.

Se skibusem sleva na lyžařský vlek

Při předložení jízdenky ze skibusu poskytuje Skicentrum Deštné 10% slevu z celodenní jízdenky (490 Kč) a čtyřhodinové jízdenky (390 Kč). V případě neodpovídajících sněhových podmínek, kdy nebude skibus vyjíždět, bude vždy informace zveřejněna v aktualitách na www.dpmhk.cz, nebo si je možné pro aktuální ověření provozu zavolat v pracovní dny od 7 do 15 hodin na telefon 495 089 258. 

V Hradci Králové mohou cestující do skibusu nastoupit v těchto časech na těchto zastávkách:

7.15 hod. Podzámčí (konečná)

7.20 hod. Benešova (směr město)

7.25 hod. Hotel Garni (směr město)

7.40 hod. Terminál Hromadné Dopravy (nástupiště F3)

7.50 hod. Adalbertinum (směr Magistrát města)

8.00 hod. Alessandria (ulice Bratří Štefanů - směr Stoletá)

Autobusy a označníky zastávek jsou označeny nápisem SKIBUS.

 

Zdroj: Tisková zpráva

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace