Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Do ulic vyrazí tradiční mikulášský trolejbus, Mikuláš s čertem a andělem se objeví i na Bílé věži... Oblíbený svatý obsadí celý Hradec

30.11.2017
Do ulic vyrazí tradiční mikulášský trolejbus, Mikuláš s čertem a andělem se objeví i na Bílé věži... Oblíbený svatý obsadí celý Hradec

Foto: Pixabay

Popisek: Mikuláš už si na Hradecké brousí zuby

Kdo chce letos v Hradci Králové potkat Mikuláše, čerta a anděla, může vyrazit hned na několik míst. Čertovskou nadílku slibuje aquacentrum, do ulic vyrazí tradiční mikulášský trolejbus, Mikuláš s čertem a andělem se zaručeně objeví i na Bílé věži, kolem dětské železnice a na dalších místech. A pozor! Čerti a Mikuláš chodí nejen 5. prosince, ale už i nějaký ten den napřed.

Mikuláš se blíží, čerti se rojí v parku. Tak se jmenuje další akce dětské železnice v parku na náměstí 5. května u Novákových garáží. Personál bude vypravovat v sobotu 2. prosince od 15.30 do 17.30 hodin jízdy mašinky ve stylových kostýmech, děti se přitom mohou těšit na drobné dárečky. Provozovatelé budou rádi, pokud i návštěvníci přijdou v kostýmech Mikulášů, čertů nebo andělů.

Aquacentrum dostanou na povel čerti

Aquacentrum městských lázní obsadí v neděli 3. prosince čerti. Od 14 do 17 hodin se zde bude konat čertovská nadílka s plněním zábavných úkolů. „Každý dětský návštěvník dostane při vstupu čertovský průkaz a může se hned pustit do všemožných čertovin, jako jsou házení na pekelné cíle, přikládání pod kotel, nošení uhlí nebo hašení ohňů. Čerty budou děti moci i kreslit a modelovat a ani tím to neskončí. Nakonec totiž děti čeká detektivní práce při hledání ztraceného Luciferova pokladu. Když se jim povede získat dostatek bodů do svého čertovského průkazu, tak se budou moci upsat do Pekelné knihy hříchů a čeká je po čertech sladká odměna,“ uvedla ředitelka správy nemovitostí Jaroslava Bernhardová. V relaxačním bazénu s vlnobitím budou také v průběhu celého čertovského odpoledne probíhat zábavné taneční cvičení a další hry, jako jsou lovení dušiček nebo skok do pekla. Čerti navíc nebudou jediné pohádkové bytosti v aquacentru. Zastoupení bude mít i strana dobra v podobě anděla. A možná přijde i Mikuláš…

Setkání s čertem a Mikulášem na nábřeží

Tradiční setkání s čertem a Mikulášem spojené s nadílkou pro děti je připraveno v pondělí 4. prosince od 16 do 18 hodin na prostranství před domem čp. 293 na Tylově nábřeží. Každé dítě dostane perníček, pro dospělé pořadatelé připravili svařené víno.

Mikulášský trolejbus vyjede posedmadvacáté

Do ulic města se 5. prosince vydá na čtyřiadvacetikilometrový okruh tradiční mikulášský trolejbus dopravního podniku. Malé pasažéry čeká jízda s trojicí čertů, dvěma Mikuláši a chybět nebude ani anděl. Za písničku nebo básničku děti dostanou sladkou oděnu, za celoroční zlobení si od čertů mohou vysloužit černé znamínko na tvář nebo zápis do knihy hříchů.

Trolejbus se na svoji cestu vydá v 15.05 hodin od zastávky Alessandria, dále pak pojede Komenského ulicí k zimnímu stadionu a pokračuje na Nový Hradec Králové, kde ho mohou zájemci očekávat v 15.40 hodin. Na další cestu se vydá v 16.07 po trase linky č. 2 až na terminál hromadné dopravy, kde budou čerti řádit zhruba od 16.44 až do 17.10 hodin, kdy se vypraví po trase linky č. 7 do Malšovic. V 18 hodin zavelí řidič Mikuláš k odjezdu na poslední etapu zpět po trase linky č. 7 až ke staré nemocnici, dále na zastávku průmyslová škola a poslední zastávkou letošní mikulášské jízdy bude opět Alessandria. Jízda pro děti i jejich doprovod je zdarma. Podrobný jízdní řád bude vyvěšen na zastávkách MHD a na internetových stránkách dopravního podniku.

Mikuláš, anděl a čert na Bílé věži

Odpoledne v úterý 5. prosince od 14 do 19 hodin opět navštíví Bílou věž Mikuláš, anděl a čert. Čerti budou dělat neplechu, proto bude dobré mít připravenou básničku. Mikuláš a anděl budou mít pro děti připravenou sladkou odměnu. Poslední prohlídka se uskuteční 60 minut před zavírací dobou. Akce probíhá v rámci běžné prohlídky věže, vstupné dle aktuálního ceníku.

Zdroj: Tisková zpráva

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb