Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Do ulic vyrazí tradiční mikulášský trolejbus, Mikuláš s čertem a andělem se objeví i na Bílé věži... Oblíbený svatý obsadí celý Hradec

30.11.2017
Do ulic vyrazí tradiční mikulášský trolejbus, Mikuláš s čertem a andělem se objeví i na Bílé věži... Oblíbený svatý obsadí celý Hradec

Autor: Pixabay

Popisek: Mikuláš už si na Hradecké brousí zuby

Kdo chce letos v Hradci Králové potkat Mikuláše, čerta a anděla, může vyrazit hned na několik míst. Čertovskou nadílku slibuje aquacentrum, do ulic vyrazí tradiční mikulášský trolejbus, Mikuláš s čertem a andělem se zaručeně objeví i na Bílé věži, kolem dětské železnice a na dalších místech. A pozor! Čerti a Mikuláš chodí nejen 5. prosince, ale už i nějaký ten den napřed.

Mikuláš se blíží, čerti se rojí v parku. Tak se jmenuje další akce dětské železnice v parku na náměstí 5. května u Novákových garáží. Personál bude vypravovat v sobotu 2. prosince od 15.30 do 17.30 hodin jízdy mašinky ve stylových kostýmech, děti se přitom mohou těšit na drobné dárečky. Provozovatelé budou rádi, pokud i návštěvníci přijdou v kostýmech Mikulášů, čertů nebo andělů.

Aquacentrum dostanou na povel čerti

Aquacentrum městských lázní obsadí v neděli 3. prosince čerti. Od 14 do 17 hodin se zde bude konat čertovská nadílka s plněním zábavných úkolů. „Každý dětský návštěvník dostane při vstupu čertovský průkaz a může se hned pustit do všemožných čertovin, jako jsou házení na pekelné cíle, přikládání pod kotel, nošení uhlí nebo hašení ohňů. Čerty budou děti moci i kreslit a modelovat a ani tím to neskončí. Nakonec totiž děti čeká detektivní práce při hledání ztraceného Luciferova pokladu. Když se jim povede získat dostatek bodů do svého čertovského průkazu, tak se budou moci upsat do Pekelné knihy hříchů a čeká je po čertech sladká odměna,“ uvedla ředitelka správy nemovitostí Jaroslava Bernhardová. V relaxačním bazénu s vlnobitím budou také v průběhu celého čertovského odpoledne probíhat zábavné taneční cvičení a další hry, jako jsou lovení dušiček nebo skok do pekla. Čerti navíc nebudou jediné pohádkové bytosti v aquacentru. Zastoupení bude mít i strana dobra v podobě anděla. A možná přijde i Mikuláš…

Setkání s čertem a Mikulášem na nábřeží

Tradiční setkání s čertem a Mikulášem spojené s nadílkou pro děti je připraveno v pondělí 4. prosince od 16 do 18 hodin na prostranství před domem čp. 293 na Tylově nábřeží. Každé dítě dostane perníček, pro dospělé pořadatelé připravili svařené víno.

Mikulášský trolejbus vyjede posedmadvacáté

Do ulic města se 5. prosince vydá na čtyřiadvacetikilometrový okruh tradiční mikulášský trolejbus dopravního podniku. Malé pasažéry čeká jízda s trojicí čertů, dvěma Mikuláši a chybět nebude ani anděl. Za písničku nebo básničku děti dostanou sladkou oděnu, za celoroční zlobení si od čertů mohou vysloužit černé znamínko na tvář nebo zápis do knihy hříchů.

Trolejbus se na svoji cestu vydá v 15.05 hodin od zastávky Alessandria, dále pak pojede Komenského ulicí k zimnímu stadionu a pokračuje na Nový Hradec Králové, kde ho mohou zájemci očekávat v 15.40 hodin. Na další cestu se vydá v 16.07 po trase linky č. 2 až na terminál hromadné dopravy, kde budou čerti řádit zhruba od 16.44 až do 17.10 hodin, kdy se vypraví po trase linky č. 7 do Malšovic. V 18 hodin zavelí řidič Mikuláš k odjezdu na poslední etapu zpět po trase linky č. 7 až ke staré nemocnici, dále na zastávku průmyslová škola a poslední zastávkou letošní mikulášské jízdy bude opět Alessandria. Jízda pro děti i jejich doprovod je zdarma. Podrobný jízdní řád bude vyvěšen na zastávkách MHD a na internetových stránkách dopravního podniku.

Mikuláš, anděl a čert na Bílé věži

Odpoledne v úterý 5. prosince od 14 do 19 hodin opět navštíví Bílou věž Mikuláš, anděl a čert. Čerti budou dělat neplechu, proto bude dobré mít připravenou básničku. Mikuláš a anděl budou mít pro děti připravenou sladkou odměnu. Poslední prohlídka se uskuteční 60 minut před zavírací dobou. Akce probíhá v rámci běžné prohlídky věže, vstupné dle aktuálního ceníku.

Zdroj: Tisková zpráva

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace