Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Nostalgická kavárnička Ondřeje Suchého

Nostalgická kavárnička Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hradec Králové se znovu ponoří do revoluce roku 1989 a vzdá poctu Václavu Havlovi

08.11.2017
Hradec Králové se znovu ponoří do revoluce roku 1989 a vzdá poctu Václavu Havlovi

Foto: kraj Královéhradecký

Popisek: Hradec Králové zve na výstavu

Obecně prospěšná společnost Post Bellum zakládá pobočku Paměti národa pro Královéhradecký kraj. Její činnost slavnostně zahájí při příležitosti vernisáže výstavy Pocta Václavu Havlovi, která je od 25. 10. 2017 k vidění na náměstích v Hradci Králové.

Vernisáž výstavy Pocta Václavu Havlovi a slavnostní zahájení činnosti pobočky projektu Paměti národa pro Královéhradecký kraj začne 9. 11. v 17:30 na Ulrichově náměstí. Svoji účast na akci přislíbil také primátor Hradce Králové Zdeněk Fink a hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Jsme nadšení ze spolupráce

„Velmi si vážím každé podpory a pomoci. Jsem vděčný, že Paměť národa nejen jako dokumentační, ale také vzdělávací projekt pro základní a střední školy, si nachází podporovatele, příznivce a spolupracovníky v krajích, kteří si berou myšlenku Paměť národa za svou,“ říká předseda správní rady Post Bellum Martin Kroupa.

Pocta Havlovi

Expozice Pocta Václavu Havlovi, která je od 25. 10. k vidění na Ulrichově náměstí, náměstí 28. října a Riegrově náměstí, vznikla k výročí nedožitých 80. narozenin prvního československého polistopadového prezidenta. Výstavu připravilo Post Bellum ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla a Městskou částí Praha 6. Umístění výstavních panelů v Hradci Králové je pak první aktivitou místní pobočky Paměti národa pro Královéhradecký kraj. Instalaci expozice podpořilo město Hradec Králové, Královéhradecký kraj a společnost DSA.

Studio, kde budou zaznamenávat vzpomínky

Regionální zastoupení projektu Paměti národa, veřejné sbírky pamětnických vzpomínek, instaluje v Hradci Králové od nového roku stálé nahrávací studio. Zde budou zaznamenány životní vzpomínky válečných veteránů, odpůrců a vězňů totalitních režimů, ale i spolupracovníků StB a bývalých členů komunistické strany. Pobočka zorganizuje v kraji vzdělávací projekty Příběhy našich sousedů, workshopy, výstavy, bude pravidelně publikovat příběhy v regionálních médiích, organizovat Běh pro Paměť národa, soutěž Příběhy 20. století. 10. a 11. 11. 2017 se připojí ke sbírce na Den válečných veteránů a připomene hrdinství československých válečných veteránů a oběti politických vězňů.

Důležití lidé, důležitá svědectví

„Žijí mezi námi úžasní lidé s nesmírně důležitým životním svědectvím. A často žijí nenápadně v ústraní. Post Bellum vzpomínky pamětníků sice natáčí po celé České republice, nicméně bez zázemí v regionech jen těžko takové osobnosti objevíme. Věříme, že díky podpoře místních donátorů se nám podaří zachytit další osobnosti Královéhradeckého kraje, kteří pro naší svobodu přinesli nemalé oběti a jejichž osudy jsou mnohdy opomíjené,“ vysvětluje vedoucí regionálního rozvoje Post Bellum Martin Kroupa.

 

Zdroj: tisková zpráva

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb