Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na Dušičky bude v Hradci zesílená městská doprava, hřbitovy se otevírají až do osmi večer

23.10.2017
Na Dušičky bude v Hradci zesílená městská doprava, hřbitovy se otevírají až do osmi večer

Foto: MěÚ Hradec Králové

Popisek: Lesní hřbitov v Hradci Králové

Od tohoto pátku budou městské hřbitovy v Hradci Králové otevřené až do osmi hodin večer. Na blížící se svátek Památky zesnulých se připravuje i hradecký dopravní podnik, nadcházející víkend a v den samotných Dušiček budou posílené linky městské hromadné dopravy do Kuklen a na Lesní hřbitov do Malšovic. Rozšířenou pracovní dobu bude mít v příštím týdnu i kancelář na kuklenském hřbitově.

Největšímu náporu pozůstalých hřbitovy čelí o víkendu před Dušičkami, což vychází na nadcházející sobotu a neděli 28. a 29. října, a potom přímo v den svátku, tedy 2. listopadu. „Od pátku 27. října do pátku 3. listopadu budou všechny hřbitovy v naší správě otevřeny od 7 do 20 hodin,“ sdělila vedoucí správy městských pohřebišť Technických služeb Hradec Králové Naďa Štěrbová. Dodala, že jinak jsou v tomto období otevřeny od 8 do 17 hodin. Kancelář správy pohřebišť v areálu kuklenského hřbitova bude 30. října a navazující první dva listopadové dny otevřena od 8 do 16.30 hodin s hodinovou polední přestávkou. V ojedinělých případech, například u lidí z daleka, nabídne kancelář možnost návštěvy i v jiném termínu, a to po objednání na e-mailu , nebo na telefonním čísle 725 761 528. Kvůli očekávané vyšší návštěvnosti technické služby umístily na malšovickém lesním hřbitově mobilní WC. Ty zde stojí od pondělí 23. října a na místě vydrží až do 5. listopadu.

Sedm dní před dušičkami platí zákaz kamenických a stavebních prací

Návštěvníky by při vzpomínání na zesnulé blízké nemělo nic rušit, protože s ohledem na pietu platí na hradeckých hřbitovech sedm dní před Dušičkami zákaz kamenických, stavebních a podobných hlučných prací. Hřbitovy budou uklizené, ten kuklenský navíc s novou asfaltovou cestou a zrekonstruovaným centrálním křížem, jehož obnova město přišla na zhruba 110 tisíc korun. Po skončení návštěvnického vrcholu v období památky zesnulých se všechny městské hřbitovy budou pomalu připravovat na zimní režim. Jedním z prvních zimních omezení se stane vypnutí vody, které potrvá až do jara. Důvodem je ochrana rozvodů vody před zamrznutím a následným možným poškozením. „Veřejnost by měla rovněž počítat s tím, že v zimním období se nebudou kvůli klimatickým podmínkám ukládat urny do hrobů,“ připomněla další zimní omezení Naďa Štěrbová.

Za vzpomínkami na blízké zesílenou městskou dopravou

Dostat se na největší hradecké hřbitovy městskou hromadnou dopravou bude v období Dušiček snazší než jindy, dopravní podnik totiž k nim posílí dopravu, a to četnějšími spoji a větší kapacitou autobusů a trolejbusů. V sobotu 28., v neděli 29. října a ve čtvrtek 2. listopadu budou všechny spoje linky číslo 9 do Malšovic s odjezdem od 8 do 16 hodin z terminálu hromadné dopravy zajíždět až na konečnou zastávku Lesní hřbitov. V této době tak nebude obsluhována zastávka Malšovice – U Střelnice. Ve všech uvedených dnech dopravní podnik navíc počítá na lince 9 s nasazením velkokapacitních autobusů, na trolejbusovou linku 3 do Kuklen pošle velkokapacitní vozidla o víkendu 28. a 29. října.

Zdroj: tisková zpráva

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb