Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hradeckralove.cz: Bývalý hejtman Bradík je obviněn z pletich

05.03.2013
Hradeckralove.cz: Bývalý hejtman Bradík je obviněn z pletich

Autor: www.facebook.com

Popisek: Bílá věž, Hradec Králové

Pavel Bradík z ODS, hejtman Královéhradeckého kraje v letech 2000 až 2008, byl obviněn Policií České republiky z pletich při zadávání veřejné soutěže.

Soutěž se týkala zpracování odpadu při těžbě dřeva. Spolu s Bradíkem je obviněn také bývalý radní kraje Jiří Vambera a dále ještě dva krajští úředníci odboru životního prostředí. 

Všichni obvinění, odmítají, že by byli vinní. „Cítím se naprosto nevinný. Ničeho takového jsem se ani náhodou nedopustil. Já jsem podepsal výsledek, ale do výběrového řízení jsem nijak nezasahoval,“ uvedl Bradík pro MF Dnes. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí obviněným až osm let vězení. 

Soutěž, která je předmětem obvinění, kraj vypsat na začátku roku 2008 a jednalo se o získání know-how k likvidaci dřevní hmoty. 

Nyní se však ukazuje, že už v předchozím roce kraj a jeho představitelé počítali se založením vlastní společnosti, která bude podnikat v lesnictví a zmíněnou dřevní hmotu bude zpracovávat. Dalším krokem pak mělo být to, že firma bude dřevní hmotu dodávat na příklad od elektrárny v Poříčí (Trutnovsko). 

Do podniku měly být zataženy také Lesy České republiky. Jejich vedení však projevilo nedůvěru a do společnosti Lesy ČR nevstoupily.  

Pavel Bradík dnes působí na postu ředitele hradeckého Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. V České televizi Bradík připustil, že vzhledem k obvinění bude uvažovat o odstoupení z postu. „Od skončení mé politické dráhy mě pronásledují nějakými trestními oznámeními, připadám si jako vyvržený ze společnosti. Jsem přesvědčený, že se očistím, jsem naprosto nevinný,“ zdůraznil Bradík. 

Jiří Vambera je taktéž členem ODS a po ukončení působení jako radní kraje pro životní prostředí se vrátil ke své původní profesi gynekologa. 

(zdroj: Hradeckralove.cz, webové stránky)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace