Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Volili jsme. Zvítězil staronový prezident Zeman.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Hradeckralove.cz: Opravy Velkého náměstí mají naději na realizaci

05.03.2013
Hradeckralove.cz: Opravy Velkého náměstí mají naději na realizaci

Autor: www.facebook.com

Popisek: Velké náměstí

Přípravy na rekonstrukci Velkého náměstí se možná brzy pohnou. Velké náměstí v Hradci Králové stále ještě patří k těm, které by rozhodně zasloužilo rekonstrukci. Motoristé i pěší by ji jistě ocenili. Radní města nyní přišli s tím, že realizace oprav historického náměstí by mohla opět nabýt reálných rozměrů.

V minulých letech zdejší radnice bohužel neúspěšně vyjednávala s majiteli jednotlivých nemovitostí na Velkém náměstí. Od začátku letošního roku ale vstoupila v platnost novela stavebního zákona a ta otevírá nové cesty a možnost dalšího vyjednávání mezi městem a vlastníky. 

„Po novele stavebního zákona účinné od 1. 1. 2013 je možné sítě veřejné technické infrastruktury včetně přípojek na plánované stavbě rekonstrukce Velkého náměstí umístit pouze územním souhlasem,“ uvedla Magdalena Vlčková, tisková mluvčí královéhradecké radnice. 

V praxi to znamená, že tyto sítě nevyžadují už územní rozhodnutí, ani ohlášení a ani stavební povolení. Vyjednávání s majiteli zdejších pozemků a nemovitostí se tedy radnici může výrazně zjednodušit. „Tento postup ulehčí projektové práce a umožní rychlejší řešení doposud problematických částí rekonstrukce Velkého náměstí,“ popsala mluvčí radnice. 

Výjimkou jsou však vodovodní a kanalizační řady, včetně jejich přípojek nebo přeložek. Podle vyjádření z radnice i nadále vyžadují územní rozhodnutí. 

Magistrát v současné době aktualizuje dokumentaci pro vydání územního rozhodnutí, která už zohledňuje novelu stavebního zákona. 

I přes to však radnici čekají jednání s vlastníky dotčených nemovitostí, kteří prozatím neposkytli svůj souhlas. Realizace plánované rekonstrukce Velkého náměstí se tímto zatím nepohnula kupředu. „Nejpozději do konce našeho mandátu chceme mít platné stavební povolení,“ doplnil informace Jindřich Vedlich, náměstek primátora města. 

(zdroj: Hradeckralove.cz, webové stránky)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace