Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Počet heren a kasin ve městě by měla určit novela vyhlášky. Ze sedmašedesáti herních míst by jich v Hradci Králové mohlo nově být jen třicet

03.11.2016
Počet heren a kasin ve městě by měla určit novela vyhlášky. Ze sedmašedesáti herních míst by jich v Hradci Králové mohlo nově být jen třicet

Autor: repro

Popisek: Ilustrační foto

Ze sedmašedesáti herních míst by jich v krajské metropoli mohlo nově být jen třicet. Jejich přesná místa jsou s provozní dobou zanesena v návrhu novely obecně závazné vyhlášky, o níž rozhodli městští radní a která vyhovuje zákonným pravidlům. Definitivně o podobě závazného dokumentu, jehož vzniku předcházela dlouhá a nelehká příprava, rozhodnou zastupitelé.

Zhruba od poloviny roku 2013 platí obecně závazná vyhláška o omezení provozování loterií a jiných podobných her, jejíž součástí je  seznam s herními místy, a to včetně jejich provozní doby. Od té doby eviduje Hradec Králové požadavky na zřízení nových provozních míst. Pouze volené orgány města mohou jako jediné znění platné obecně závazné vyhlášky jakkoliv upravovat či měnit. Připravit nové znění byl úkol pro pracovní skupinu, která si vyžádala názory příslušných komisí místních samospráv, městských strážníků či odborů magistrátu.

Nově definovaná místa  by neměla být podle této skupiny umístěna ve vymezeném území historického centra, na nádraží či terminálu. Dále pracovní skupina přihlédla i k tomu, zda v daném období se v místě fungující herna opravdu nacházela či zda nedochází v místě herny k porušování zákona či veřejného pořádku. Pracovní skupina rovněž přihlížela například i k tomu, aby se takové místo nenacházelo v bezprostřední blízkosti škol, zdravotních zařízení či církví a podobně, a také k nové právní úpravě hazardu, podle níž již nebude možné hrát v místech s tzv. vedlejším provozním režimem. Výsledkem je seznam, který zohledňuje pravidla, na nichž vznikla v pracovní skupině shoda.

Rroční příjmy z hazardu byly více než 50 milionů

Novela vyhlášky, o níž budou ještě rozhodovat zastupitelé, obsahuje nově třicet herních míst. Stanovená provozní doba vychází z  nové právní úpravy hazardu v zákonu  o hazardních hrách, která nabude účinnosti 1. ledna 2017. „Návrh novely vyhlášky v sobě kromě připomínek komisí, odborů magistrátu či městské policie zahrnuje také zkušenosti s osvědčenými právními úpravami, použitými ve srovnatelných městech, a z aplikace stávající obecně závazné vyhlášky města. Návrh znění novely vyhlášky reflektuje rovněž novou právní úpravu hazardu v zákonu o hazardních hrách,“ říká Karel Vít, vedoucí odboru strategického plánování a projektového řízení.

V posledních třech letech byly roční příjmy do rozpočtu města z hazardu vyšší než 50 milionů korun. Lze předpokládat, že v letošním roce to bude obdobné. Vývoj pro další období je jen velice těžko odhadnutelný. Zákaz jakékoliv propagace provozovny zůstává nadále v platnosti.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace