Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Procházky po Hradci Králové oživila téměř padesátka aktualizovaných orientačních stojanů. Upozorňují na architektonické památky a umožňují nahlédnout do historie díky dobovým fotografiím

20.09.2016
Procházky po Hradci Králové oživila téměř padesátka aktualizovaných orientačních stojanů. Upozorňují na architektonické památky a umožňují nahlédnout do historie díky dobovým fotografiím

Foto: hkregion.cz

Popisek: Na hradecké pamětihodnosti upozorňuje čtyřicet sedm aktualizovaných stojanů v jazykových mutacích

Osmnáct kilometrů tras městem Hradcem Králové po čtyřech procházkových okruzích se sedmačtyřiceti nově aktualizovanými stojany v jazykových mutacích nabízí turistům i Hradečanům možnost obdivovat architektonické památky i nahlédnout do historie díky dobovým fotografiím. Z popisků mohou na místě načerpat základní informace a cestovat pohodlně v čase. Příjemnou procházku lze absolvovat v rozmezí jedné a půl až tří hodin. Město už zároveň připravuje elektronickou verzi procházkových okruhů pro chytré mobily.

Město obměnilo na všech orientačních stojanech u jednotlivých okruhů grafické desky. Došlo k aktualizaci a zvětšení mapy, v níž se uživatel bude nově lépe orientovat. Desky dostaly nový design, stejně tak i čtení textu by mělo být příjemnější. Celkové náklady na obměnu desek se pohybovaly kolem 50 000 korun.

V Hradci Králové slouží procházkové okruhy už řadu let. Kvůli 'práci' vandalů a zejména s ohledem na budování nových objektů, rekonstrukce či opravy, které mění tvář města, ale bylo třeba přistoupit k jejich aktualizaci.

Procházkový okruh

„I naše město musí kráčet s dobou a v rámci možností využívat moderní technologie. Řada lidí aktivně používá mobilní telefon, díky němuž lze načerpat obrovské množství užitečných informací, a tak připravujeme i elektronickou verzi procházkových okruhů právě pro chytré telefony. V současné době již  mohou uživatelé trasu v terénu sledovat prostřednictvím aplikace InCity nebo se zapojit do outdoorových her Geofun či Munzee,“ prozrazuje Anna Maclová, náměstkyně primátora zodpovědná za cestovní ruch. Město také uvažuje o osazení informačních stojanů u hradeckých mostů.

Procházkové okruhy jsou zaměřeny na jednotlivá období architektonického rozvoje města. Na každé trase najdou zájemci orientační stojany s informacemi například o nejzajímavějších stavbách kolem. Historické fotografie jsou k vidění na stojanech prvního, druhého a třetího okruhu. Pro zvídavé děti je připravena brožurka Hradec Králové hrou, dostupná v informačních centrech. Druhý, třetí i čtvrtý okruh lze projet i na kole.

Procházkový okruh

Historické město – Procházkový okruh I.

Trasa po historickém městě v délce 2,5 kilometru trvá vycházkovou chůzí přes 1,5 hodiny. První z celkem třináct zastavení naleznete před turistickým informačním centrem na Velkém náměstí poblíž katedrály sv. Ducha. Při procházce starým městem a jeho romantickými zákoutími poznáte to nejlepší z gotiky, renesance a baroka.

Salon republiky – Procházkový okruh II.

Trasa po moderním městě v délce 3,5 kilometru trvá vycházkovou chůzí přibližně dvě hodiny. První z celkem jedenácti zastavení naleznete před Muzeem východních Čech na Eliščině nábřeží. Při procházce po monumentálních nábřežích a pěších bulvárech snadno pochopíte, proč si díky unikátnímu urbanistickému konceptu a stavbám Kotěry, Gočára a dalších významných architektů počátkem 20. století město vysloužilo označení Salon republiky.

Procházkový okruh

Pevnost – Procházkový okruh III.

Trasa po místech bývalé barokní pevnosti v délce 5,5 kilometru trvá vycházkovou chůzí přes 2,5 hodiny. První z celkem jedenácti zastavení naleznete před Muzeem východních Čech na Eliščině nábřeží. Z barokní pevnosti, která byla po bitvě v roce 1866 u Hradce Králové zrušena, se dochovalo jen málo pozůstatků. Procházkový okruh vás provede po dvaceti z nich.

Současná architektura – Procházkový okruh IV. 

Trasa po architektuře konce 20. a začátku 21. století v délce 7 kilometrů trvá vycházkovou chůzí přibližně tři hodiny. První z celkem dvanácti zastavení naleznete nad labskou náplavkou na náměstí Svobody. Neváhejte a vstupte například do moderních prostor terminálu hromadné dopravy či Studijní a vědecké knihovny, nebo vnímejte osvěžující zeleň Šimkových sadů či Jižních teras uprostřed pulsujícího města.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL