Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Procházky po Hradci Králové oživila téměř padesátka aktualizovaných orientačních stojanů. Upozorňují na architektonické památky a umožňují nahlédnout do historie díky dobovým fotografiím

20.09.2016
Procházky po Hradci Králové oživila téměř padesátka aktualizovaných orientačních stojanů. Upozorňují na architektonické památky a umožňují nahlédnout do historie díky dobovým fotografiím

Autor: hkregion.cz

Popisek: Na hradecké pamětihodnosti upozorňuje čtyřicet sedm aktualizovaných stojanů v jazykových mutacích

Osmnáct kilometrů tras městem Hradcem Králové po čtyřech procházkových okruzích se sedmačtyřiceti nově aktualizovanými stojany v jazykových mutacích nabízí turistům i Hradečanům možnost obdivovat architektonické památky i nahlédnout do historie díky dobovým fotografiím. Z popisků mohou na místě načerpat základní informace a cestovat pohodlně v čase. Příjemnou procházku lze absolvovat v rozmezí jedné a půl až tří hodin. Město už zároveň připravuje elektronickou verzi procházkových okruhů pro chytré mobily.

Město obměnilo na všech orientačních stojanech u jednotlivých okruhů grafické desky. Došlo k aktualizaci a zvětšení mapy, v níž se uživatel bude nově lépe orientovat. Desky dostaly nový design, stejně tak i čtení textu by mělo být příjemnější. Celkové náklady na obměnu desek se pohybovaly kolem 50 000 korun.

V Hradci Králové slouží procházkové okruhy už řadu let. Kvůli 'práci' vandalů a zejména s ohledem na budování nových objektů, rekonstrukce či opravy, které mění tvář města, ale bylo třeba přistoupit k jejich aktualizaci.

Procházkový okruh

„I naše město musí kráčet s dobou a v rámci možností využívat moderní technologie. Řada lidí aktivně používá mobilní telefon, díky němuž lze načerpat obrovské množství užitečných informací, a tak připravujeme i elektronickou verzi procházkových okruhů právě pro chytré telefony. V současné době již  mohou uživatelé trasu v terénu sledovat prostřednictvím aplikace InCity nebo se zapojit do outdoorových her Geofun či Munzee,“ prozrazuje Anna Maclová, náměstkyně primátora zodpovědná za cestovní ruch. Město také uvažuje o osazení informačních stojanů u hradeckých mostů.

Procházkové okruhy jsou zaměřeny na jednotlivá období architektonického rozvoje města. Na každé trase najdou zájemci orientační stojany s informacemi například o nejzajímavějších stavbách kolem. Historické fotografie jsou k vidění na stojanech prvního, druhého a třetího okruhu. Pro zvídavé děti je připravena brožurka Hradec Králové hrou, dostupná v informačních centrech. Druhý, třetí i čtvrtý okruh lze projet i na kole.

Procházkový okruh

Historické město – Procházkový okruh I.

Trasa po historickém městě v délce 2,5 kilometru trvá vycházkovou chůzí přes 1,5 hodiny. První z celkem třináct zastavení naleznete před turistickým informačním centrem na Velkém náměstí poblíž katedrály sv. Ducha. Při procházce starým městem a jeho romantickými zákoutími poznáte to nejlepší z gotiky, renesance a baroka.

Salon republiky – Procházkový okruh II.

Trasa po moderním městě v délce 3,5 kilometru trvá vycházkovou chůzí přibližně dvě hodiny. První z celkem jedenácti zastavení naleznete před Muzeem východních Čech na Eliščině nábřeží. Při procházce po monumentálních nábřežích a pěších bulvárech snadno pochopíte, proč si díky unikátnímu urbanistickému konceptu a stavbám Kotěry, Gočára a dalších významných architektů počátkem 20. století město vysloužilo označení Salon republiky.

Procházkový okruh

Pevnost – Procházkový okruh III.

Trasa po místech bývalé barokní pevnosti v délce 5,5 kilometru trvá vycházkovou chůzí přes 2,5 hodiny. První z celkem jedenácti zastavení naleznete před Muzeem východních Čech na Eliščině nábřeží. Z barokní pevnosti, která byla po bitvě v roce 1866 u Hradce Králové zrušena, se dochovalo jen málo pozůstatků. Procházkový okruh vás provede po dvaceti z nich.

Současná architektura – Procházkový okruh IV. 

Trasa po architektuře konce 20. a začátku 21. století v délce 7 kilometrů trvá vycházkovou chůzí přibližně tři hodiny. První z celkem dvanácti zastavení naleznete nad labskou náplavkou na náměstí Svobody. Neváhejte a vstupte například do moderních prostor terminálu hromadné dopravy či Studijní a vědecké knihovny, nebo vnímejte osvěžující zeleň Šimkových sadů či Jižních teras uprostřed pulsujícího města.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace