Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Novou možnost k opalování a odpočinku nabídne nejen Hradečanům venkovní slunná loučka u plaveckého bazénu. První den bude vstup zdarma

06.07.2016
Novou možnost k opalování a odpočinku nabídne nejen Hradečanům venkovní slunná loučka u plaveckého bazénu. První den bude vstup zdarma

Foto: mmhk.cz

Popisek: Slunná loučka zahájí provoz v pátek 15. července

Novou alternativu opalování a relaxu nabídne nejen Hradečanům poprvé v pátek 15. července 2016 od 10 hodin venkovní slunná loučka u plaveckého bazénu. Nová opalovací a relaxační zóna pod širým nebem vyrostla mezi Šimkovými sady a plaveckým bazénem. Investorem stavby bylo město Hradec Králové s přispěním evropských dotací. První den provozu bude slunná loučka otevřena veřejnosti zdarma.

Správa nemovitostí Hradec Králové, která slunnou loučku provozuje, připravila na první provozní den řadu překvapení. „Chceme tento nový prostor reálně přiblížit nejen stávajícím plavcům, ale i novým návštěvníkům, kteří z jakéhokoliv důvodu nevyužívají letní koupaliště Flošna. Proto jsme na první den připravili vstup zdarma, děti navíc dostanou drobné dárky. Den otevřených dveří je naplánován na pátek 15. července 2016 přesně v 10 hodin. Zveme všechny milovníky opalování i relaxu, aby si slunnou loučku přišli prohlédnout,“ uvedla Jaroslava Bernhardová, ředitelka Správy nemovitostí Hradec Králové.

Na slunné loučce najdou návštěvníci velké mlhoviště, které si budou ovládat sami a chladit rozpálená těla v mlhových tryskách. „Vodní kulisu tvoří tři mlhové trysky, osazené do dlažby mlhoviště. Výška vodní mlhy je přibližně jeden metr a průměr zhruba tři metry. Pro děti jsou připraveny hrací domeček a skluzavka. U mlhoviště je rovněž venkovní sprcha a nerezová pitná fontánka,“ prozradila Bernhardová. Zábavu dospělým zabezpečí ping-pong, ruské kuželky a petang. Samozřejmostí je objekt se sociálním zázemím, sprchou, převlékacími kabinami a přebalovacím pultem pro miminka.

Návštěvníci loučky mohou využívat celý areál

Pro milovníky opalování jsou k dispozici opalovací plata, lehátka a slunečníky nejen v zatravněné části, ale i na horní terase před plaveckým bazénem, kde se nachází rovněž občerstvení se stolečky a slunečníky a vstup do vnitřních bazénů. Návštěvníci slunné loučky můžou  vstupovat do vnitřního areálu a zaplavat si v 50metrovém bazénu, navštívit dětský bazén nebo  spojovací chodbou projít do aquacentra,  a  využívat tak všechny služby celého areálu (bazény, vlnobití, tobogán, vířivky, dětskou skluzavku i občerstvení). V případě dešťové přeháňky je možno schovat se do vnitřního areálu, následně se vrátit na loučku a strávit celý den bez starostí a za rozumné peníze.

Celodenní vstup na slunnou loučku turniketem z ulice bude stejný pro jednorázově platící návštěvníky i pro majitele čipových hodinek, a to 30 korun pro dospělého, 25 korun zvýhodněné vstupné (pro děti od 120 cm do 15 let, studenty, seniory nad 62 let a držitele průkazu ZTP/P). Zdarma budou mít vstup děti do 120 cm, kočárky a návštěvníci, vstupující z aquacentra i plaveckého bazénu.Majitelé čipových hodinek mohou vstupovat na loučku turniketem po jejich přiložení a nemusí platit zálohu. Jednorázoví návštěvníci si musí zakoupit vstup u pokladny plaveckého bazénu. Obdrží  jednorázové hodinky, za které zaplatí zálohu 100 až 300 korun, která bude po ukončení návštěvy na pokladně vyúčtována.

Celodenní vstupné přijde na dvě stovky

Všichni návštěvníci mohou opakovaně vstupovat do vnitřního areálu, kde se všem bude počítat cena za minutu pobytu, shodná s cenou pro majitele čipových hodinek. Aby návštěvníci nemuseli počítat minuty, je nastavena maximální cena, kterou zaplatí za vstupné při celodenním pobytu, tj. jen slunná loučka, nebo slunná loučka včetně krytého plaveckého bazénu nebo všech tří částí (loučka, bazén i aquacentrum). Například jednorázové celodenní vstupné z aquacentra do všech zón přijde na 200 korun pro všechny dospělé. Došlo i ke snížení celodenního vstupného do plaveckého bazénu.

Otvírací doba bude v teplých letních dnech denně od 10 do 20 hodin, aktuálně bude zveřejňována na webu www.snhk.cz. Vstup na slunnou loučku je možný buď přímo z ulice turniketem vedle vchodu do 50metrového bazénu, nebo z bazénové haly. Loučka je součástí krytého plaveckého areálu a slouží jako další možnost relaxace a odpočinku v centru města buď samostatně, anebo ve spojení s návštěvou plaveckého bazénu či aquacentra. Projekt s názvem Revitalizace území Slunná loučka byl spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, oblast podpory 2.1 Rozvoj regionálních center. Celkové náklady na vybudování činily 4 592 089,81 korun bez DPH, z čehož 3 903 276,34 korun tvořila dotace.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL