Hořelo v nemocnici. Policie požár vyšetřuje - řádil tu žhář?
24.05.2013
Foto: Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje
Popisek: Požár zničil místnost pro návštěvy královéhradecké neurochirurgie
Středeční ráno plné adrenalinu, ale jiného než na který jsou zvyklí, zažili zaměstnanci Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Po osmé hodině ranní propukl v budově neurochirurgie požár. Hasiči evakuovali z budovy šestnáct osob včetně čtyř malých dětí.
V osm třicet osm přijala linka hasičů hlášení o požáru v budově neurologie v královéhradecké Fakultní nemocnici. Na místo okamžitě vyjely jednotky profesionálních hasičů a zároveň s nimi byli připraveni zasáhnout dobrovolní hasiči z Třebše, Plácek i Malšovy Lhoty.
Tři zaměstnanci nemocnice se během hašení nadýchali kouře a museli být ošetřeni
Během zásahu bylo evakuováno šestnáct lidí, z toho čtyři děti. Tři lidé utrpěli lehká zranění. „Zaměstnanci při likvidaci požáru postupovali velmi aktivně. Tři z nich se nadýchali zplodin a jsou v péči lékařů," sdělil novinářům ředitel nemocnice Roman Prymula.
Oheň vypukl v místnosti pro návštěvy. Zničil převážně nábytek a okenní rámy místnosti. Zaměstnancům se podařilo dostat požár pod kontrolu ještě před příjezdem hasičů. „Požár se podařilo lokalizovat personálu nemocnice před příjezdem hasičů. Podle vyšetřovatele plameny v návštěvním prostoru poškodily nábytek, židle a okenní rámy. Celý prostor byl silně zakouřen," popsala situaci mluvčí hasičů Martina Žahourková.

Požár může mít na svědomí žhář
Příčinu vzniku požáru vyšetřuje policie ve spolupráci s hasiči. Nevyloučili přitom cizí zavinění. Kriminalisté proto zajistili několik stop, které by jim měly pomoci případ rozluštit.
Mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková na adresu cizího zavinění uvedla: „Přivolaní kriminalisté zajistili stopy, které tuto verzi s největší pravděpodobností potvrzují.“ V případě potvrzení domněnky hrozí pachateli za trestný čin obecného ohrožení až osmiletý trest odnětí svobody.
„Zahoření, které bylo zřejmě způsobené nějakým pachatelem, určitě není na denním pořádku. Intenzivně se to vyšetřuje a hledá se případný pachatel," popsal mimořádnou situaci Roman Prymula.
Kolem oběda začal personál kliniky odklízet poničený nábytek, aby mohlo oddělení co nejdříve najet na běžný režim.
Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.