Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lávka, cyklostezky, lepší vybavení škol, či revitalizace muzea? K tomu všemu pomohou dotace, Hradec Králové může získat až sedm milionů korun

30.05.2016
Lávka, cyklostezky, lepší vybavení škol, či revitalizace muzea? K tomu všemu pomohou dotace, Hradec Králové může získat až sedm  milionů korun

Autor: hradeckralove.cz

Popisek: Takhle by měla vypadat nová lávka přes Labe v lokalitě Aldis

Téměř sedm milionů korun by mohl Hradec Králové získat z Evropské unie prostřednictvím integrované teritoriální investice (ITI) pro následujících několik let na podporu vybraných projektů. Strategii ITI Hradecko-pardubické aglomerace nyní pročítají řídící orgány příslušných operačních programů. Město předpokládá, že ke schválení by mohlo dojít na přelomu června a července tohoto roku. Město už rozjelo v předstihu administrativní přípravy k jednotlivým záměrům, s nimiž byli seznámeni a odsouhlasili je v loňském roce i zastupitelé.

Ke stěžejním projektům v oblasti dopravy bude jednoznačně patřit inteligentní dopravní systém. „V budoucnu by měl například usnadnit řidičům cestu přes město s využitím takzvané zelené vlny a při zachování plynulosti silničního provozu současně zvýhodňovat prostředky městské hromadné dopravy. Projekt, který je součástí komplexu aktivit 'chytré město',  by měli v konečné fázi ocenit nejen řidiči, ale i cestující v MHD,“ vysvětluje Karel Vít, vedoucí odboru strategického plánování a projektového řízení.

Dopravy se dotýká i další záměr, který se bude týkat modernizace odbavovacího systému městské hromadné dopravy na principu bezkontaktních čipových karet a harmonizace s pardubickou MHD s návazností na využití této karty ve vlacích i v linkových autobusech. Přesnější detaily pro možná využití ukáže studie, kterou město zadalo. Využití karty by mohlo v praxi najít své uplatnění zhruba v roce 2018.

Město počítá s rozšířením trolejbusových tratí a nákupem nových vozů

Město počítá s rozšířením trolejbusových tratí a nákupem nových vozů

V neposlední řadě město s dopravním podnikem počítá s rozšířením trolejbusových tratí včetně nákupu trolejbusů. Připravují se i záměry pro bezpečnější nemotorovou dopravu. „Cílem projektů, které by díky ITI ještě více přispěly k vyšší bezpečnosti chodců či cyklistů, je vybudování lávky přes Labe v lokalitě Aldis či nové cyklostezky a chodníky do Piletic a Ruseka,“upřesňuje Jindřich Vedlich, náměstek primátora, zodpovědný za oblast rozvoje města.

Město už zpracovává důležité podklady

Stranou by neměly zůstat v příštích letech ani školy, které tvoří nemalý díl městského majetku. Přestože město za uplynulých pět let do rekonstrukcí škol investovalo už více než čtvrt miliardy korun, na řadu by nyní mělo přijít zkvalitnění výuky, a to zejména v oblasti polytechnického vzdělávání. „V hrubých rysech počítáme s modernizací odborných učeben přírodopisu, fyziky, chemie, matematiky, dílen a počítačových učeben. V Hradci Králové by mimo jiné mělo vzniknout polytechnické centrum v budově bývalé základní školy V Lipkách, které by mělo sloužit nejen základním, ale i středním školám a zájmovému vzdělávání,“ uvádí Romana Lišková, náměstkyně primátora, zodpovědná za majetek města. V majetku města je i budova Muzea východních Čech, s jejíž revitalizací město rovněž v rámci ITI počítá.

Budovu Muzea východních Čech na Eliščině nábřeží čeká revitalizace

Budovu Muzea východních Čech na Eliščině nábřeží čeká revitalizace

Jednotlivé investiční projekty, s nimiž se v rámci ITI v následujících letech počítá, jsou ve fázi záměru a budou jednotlivě projednávány v orgánech města. Stejně tak i o výších dotací pro město budou řídící orgány teprve rozhodovat. Město chce být maximálně připraveno, a proto už s předstihem zpracovává první důležité podklady k jednotlivým vybraným projektům.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace