Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rekonstrukce zchátralého stadionu pro výcvik hasičů a požární sport už přišla v Hradci Králové na téměř dvacet čtyři mega. Ještě chybějí šatny a sociální zařízení, i na ty ale dojde

20.05.2016
Rekonstrukce zchátralého stadionu pro výcvik hasičů a požární sport už přišla v Hradci Králové na téměř dvacet čtyři mega. Ještě chybějí šatny a sociální zařízení, i na ty ale dojde

Autor: mmhk.cz

Popisek: Atletický ovál na hasičském stadionu v Hradci Králové

Osm milionů korun vyčlenilo město Hradec Králové za poslední tři roky ze svého rozpočtu pro Hasičský sbor Královéhradeckého kraje na rekonstrukci hasičského stadionu pro výcvik a požární sport. Nachází se mezi ulicemi Brněnská, Botanická a 17. listopadu. Kromě profesionálních hasičů ho využijí i dobrovolní hasiči, zřizovaní městem. Jeho první etapa, na jejíž rekonstrukci město přispělo částkou šest milionů korun, byla slavnostně otevřena ve čtvrtek 19. května.

Na financování rekonstrukce v celkové hodnotě, přesahující dvacet milionů korun, se podílejí stát, Královéhradecký kraj i město Hradec Králové. Město na první etapu přispělo částkou šest milionů korun a další dva miliony jsou určeny na výstavbu etapy druhé. „Na hřišti se budou na požární výjezdy připravovat i dobrovolní hasiči, zřizovaní městem. Hřiště může být zejména využíváno k výcviku práce ve výškách na cvičné věži, nebo ke zvyšování fyzické kondice všech dobrovolných hasičů,“ doplňuje jejich velitel Jiří Kubec.

Hasičský stadion v Hradci Králové

Rekonstrukce stadionu, jehož celkové finanční náklady, určené pro první etapu, dosahují částky necelých 24 milionů korun, začala v červenci loňského roku a byla dokončena v květnu roku letošního. „Před zahájením rekonstrukce stadion dlouhé roky jen chátral, protože byl v majetku ministerstva obrany, a tudíž Hasičský záchranný sbor KHK nemohl do stadionu investovat. Investice již byla nezbytně nutná. V blízké budoucnosti plánujeme vybudovat šatny, které tento stadion nikdy za ministerstva obrany neměl, a sociální zařízení,“ řekl krajský ředitel Hasičského záchranného sboru František Mencl a dodal, že areál budou moci využívat po předchozí dohodě také některé z okolních škol.

Hasičský stadion v Hradci Králové

Součástí první etapy bylo vybudování sportovního sektoru s umělým povrchem, tvořícím atletický ovál o délce čtyř metrů se šesti drahami, atletickou rovinkou s osmi drahami o délce 110 metrů. Dále je součástí již hotového díla i cvičná čtyřvěž s rozběhovou dráhou. „Chtěli jsme, aby stadion co nejvíc zapadl do krásného místa, lemovaného stromy, které je téměř v samotném centru Hradce, nedaleko budovy strojní průmyslovky od architekta Josefa Gočára. Plánovanou budovu tribuny a šatnového zázemí stadionu, která brzy vyroste ve druhé etapě, jsme proto navrhli ve stylu cihlové architektury, aby vše dohromady s cvičnou hasičskou věží tvořilo jednotný celek. Stadion bude unikátní jednak právě tribunou, a jak doufáme, tak i svojí typickou architekturou," vysvětluje Tomáš Vymetálek, který s kolegy stadion projektoval.

Hasičský stadion v Hradci Králové

„V České republice jde o jednu z výjimečných staveb. Podobný stadion budou mít hasiči až v Ostravě. Je dobře, že se zrovna Hradec Králové stal domovem tohoto důstojného a odpovídajícího prostoru pro výcvik hasičů. Areál by jednou mohl hostit významné mezinárodní soutěže v hasičském sportu,“ dodal po otevření hřiště primátor města Zdeněk Fink.

Hasičský stadion v Hradci Králové

V letošním roce Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje předpokládá zahájení výstavby druhé etapy, konkrétně objektu zázemí, kde budou umístěny šatny, umývárny a toalety pro sportovce, šatny pro rozhodčí, sklady a další související prostory. Areál už začnou hasiči brzy využívat.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace