Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Po Hradečnici na bruslích téměř až do Bělečka

14.05.2013
Po Hradečnici na bruslích téměř až do Bělečka

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Pro cyklisty a in-line bruslaře je určena nová cyklostezka.

Královéhradecká radnice hodlá zpřístupnit další část městských lesů cyklistům a in-line bruslařům. V této souvislosti proběhne od června do července rekonstrukce části lesní cesty zvané Hradečnice.

Obyvatelé Hradce Králové mohou v čím dál větší míře využívat jeho výjimečné polohy. Jako jedno z mála krajských měst České republiky je Hradec Králové obklopen z téměř všech stran lesy. Toho jsou si vědomi i pracovníci magistrátu, kteří se snaží přiblížit okolní přírodu co největšímu počtu obyvatel.

Dalším krokem ve zpřístupňování okolí pro místní je plánované prodloužení Hradečnice. Lesní cesty, kterou v hojné míře využívají cyklisté a in-line bruslaři. Cesta vede z místní části Malšovice lesy přes hájovnu U dvou šraňků směrem na Bělečko. Bruslaři po ní dojedou ovšem pouze ke zmiňovanému statku, jelikož zde končí asfaltový povrch.

Hradečnice získá asfaltový povrch

To by se ovšem mělo v nejbližší době změnit. Městské lesy Hradec Králové oznámily, že počátkem června začnou s rekonstrukcí cesty a změnou povrchu v úseku od statku dál na Bělečko. "Práce, které mají skončit nejpozději do 30. července, umožní jízdu po rovném povrchu na kolech i bruslích o 2,7 kilometrů dále než dosud, tedy až do oblasti těsně před vjezdem do Bělečka," popsal plánované změny Martin Černý z magistrátu města.

Posledních zhruba dvou metrů, kterých se letošní práce nedotknou, by mohly získat nový povrch již příští rok. Dřívějšímu termínu brání změna vlastníka pozemku. Zmiňovaných dvě stě metrů cesty totiž v současnosti patří soukromému vlastníku. O převodu majetku už město s majitelem jedná.

Při plánování rekonstrukce byl kladen důraz na bezpečnost

Rekonstrukce se nebude týkat pouze změny povrchu, na některých místech přibudou zábradlí či retardéry, které by měly zvýšit bezpečnost v daných úsecích. „Především v části cesty s prudším stoupáním a klesáním, kde kvůli bezpečnosti cyklistů a bruslařů vzniknou dva zpomalovací retardéry a navíc i zábradlí," upřesnil Martin Černý.

Hradečnice není první lesní cestou, kterou Městské lesy rekonstruují. Již v loňském roce získala nový povrch část Písečnice, další z hlavních tras novohradských lesů, a to až k rybníku Výskyt. Radnice se tak snaží nabídnout cesty primárně sloužící pro lesní činnost i k rekreaci a sportování obyvatelům krajského města.

Nadcházející víkend se ponese v duchu in-line bruslení

Pro ty, kteří nechtějí čekat do léta, než se budou moct svézt po nové stezce, jsou nachystány na třetí květnový víkend závody na in-line bruslích v rámci seriálu Inline pro život – LifeInLine Tour 2013. Závody jsou určeny jak pro ostřílené závodníky, tak pro širokou veřejnost.

Program začíná v sobotu osmnáctého května večerní Inline Party, kdy bruslaře na uzavřené trati vedoucí po Třídě SNP a Lipovou ulicí bude doprovázet „hudební automobil“. O výběr hudby a mluvené slovo se postará známý moderátor Pavel Cejnar.

Na neděli je pro účastníky přichystáno několik závodů v různých kategoriích. Na své si tak přijdou všichni od těch nejmenších až po profesionální závodníky.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace