Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hazard versus Hradec Králové: Aby se vlk nažral a koza zůstala celá

10.05.2013
Hazard versus Hradec Králové: Aby se vlk nažral a koza zůstala celá

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Královéhradečtí radní schválili na své poslední schůzi novou obecní vyhlášku, která by měla omezit provozování hazardních her na území města. Vyhlášku teď ještě musí schválit zastupitelé na svém květnovém zasedání.

Nová obecně závazná vyhláška má být podle radnice dalším z nástrojů na potlačení hazardu v krajském městě. Revolucí v dosavadním povolování heren by měla být adresnost samotných povolení. Vyhláška totiž počítá s tím, že každá herna na území města bude jednotlivě povolena a uvedena v dané vyhlášce.

Vyhláška má obsahovat přesný výčet adres, kde je možné hazardní hry provozovat. Tím chce umožnit stávajícím provozovatelům heren dál podnikat na tom samém místě. Získání nového povolení k provozování hazardních her by do budoucna mělo být složitější, jelikož by o něm měli vždy rozhodovat zastupitelé.

Žádné herny v historickém centru města

Radnice chce vyhláškou zároveň vytlačit herny z historického centra města. Na území ohraničeném ulicemi Československé armády a Komenského by se tak po nabytí účinnosti vyhlášky neměla vyskytovat jediná herna. Zároveň s hernami z Velkého náměstí by měly zmizet i ty na hlavním nádraží, či u základní školy v Kuklenách.

Při tvorbě vyhlášky využili její tvůrci znalostí strážníků městské policie, kteří je informovali o místech, kde se herny nachází. „Strážníci jsou s provozovateli všech heren ve spojení a mají jejich přesnou databázi. Některé herny zanikly a z některých se staly pouhé bary bez přístrojů,“ vysvětluje náročnou práci posledních týdnů svých podřízených ředitel městské policie Miroslav Hloušek.

Nová vyhláška má rušit platnost té stávající

V současnosti platí na území krajského města několik vyhlášek, které se snaží omezit hazard. Ať již jde o zákaz propagace hazardních her anebo zákaz provozování heren v okolí škol, kostelů a zdravotních zařízení. A právě toto nařízení by měla nová vyhláška rušit.

„Nevím, co si mám o tom myslet. Nemám ráda herny a jsem ráda, že se s tím začíná něco dělat. Ale nevím, proč by se měla rušit stará vyhláška. Jestli tomu dobře rozumím, tak když se rozhodnu do budoucna otevřít si hernu hned vedle střední školy a zastupitelé mi to schválí, můžu ji s klidem otevřít,“ pozastavuje se nad rozporuplným bodem nově navrhované vyhlášky matka dvou dospívajících dětí Věra Šrámková.

Už žádný poutač „Jackpot“ nad dveřmi heren

Druhá ze stávajících vyhlášek by měla zůstat v platnosti. Podle ní musí provozovatelé hazardu odstranit nápisy a světelné reklamy, upozorňující na hernu, ze svých provozoven. V nejbližší době skončí tříměsíční lhůta, kterou provozovatelé heren od města dostali na to, aby své provozovny přizpůsobili novému nařízení. „Majitele či provozovatele heren upozorňujeme na povinnost uvést podniky do souladu s vyhláškou z počátku tohoto roku, která propagaci loterií a sázkových her zakazuje,“ uvádí v této souvislosti Miroslav Hloušek.

SOUVISEJÍCÍ:

Dvůr Králové se vzdá 5 milionů, hazard totiž nechce

Hradec Králové není prvním městem, které se pustilo do boje s hazardem. Například ve Dvoře Králové je provozování heren zakázáno na celém území města. V roce 2014 skončí platnost povolení k provozování interaktivních videoloterijních terminálů posledním provozovatelům heren a s tím i hazard ve Dvoře Králové.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace